Війська рф часто атакують Україну дронами-приманками, а також почали застосовувати на "Шахедах" термобаричну бойову частину
Під час атак по Україні армія російської федерації почала використовувати дрони-приманки, які імітують "Шахеди". Окрім того, росія почала активно застосовувати на дронах типу Shahed-136 термобаричну бойову частину, що значно підвищує загрозу під час атаки на приміщення.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Defence Express та СNN, яке цитує тимчасово в.о. начальника управління комунікацій Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната.
Як пише видання, окрім різкого збільшення кількості ударів, ворог почав використовувати безбоєголовні безпілотники-приманки, щоб подолати протиповітряну оборону України.
"Безпілотники-приманки несуть надруковану на 3D-принтері кулю, загорнуту у фольгу. Вона імітує боєголовку іранського дрона Shahed-136", – розповів Ігнат.
За його словами, ці дешевші безпілотники вводять в оману українську ПВО, яка може збивати дрони-приманки замість тих, що несуть смертоносну боєголовку.
"Зараз безпілотники-приманки становлять майже половину всіх російських безпілотників, випущених по Україні", – зазначив військовий.
Проте росія почала активно застосовувати на дронах типу Shahed-136 термобаричну бойову частину, яка значно підвищує загрозу під час атаки на приміщення.
Мова йде про ТБ БЧ-50, про яку вперше стало відомо ще у квітні 2024, втім, сьогодні ворог почав використовувати модифікацію більш масово.
Деталі про бойову частину ТБ БЧ-50 стали відомі завдяки зламу серверів російської компанії "Алабуга" у Татарстані, де здійснюється виробництво та модернізація цих дронів.
Термобарична бойова частина ТБ БЧ-50 важить 52,4 кг і має подвійний ефект:
-
термобаричний,
-
уламковий.
Окрім сильного вибуху, що створює високотемпературну хвилю, вона містить 2306 уражаючих елементів у вигляді кульок діаметром 9 мм, що посилює її руйнівну силу.
У сучасних однотактових боєприпасах після активації ініціатора ударна хвиля викликає рух термобаричної суміші, яка вступає в реакцію з навколишнім повітрям і з самою собою. Це призводить до утворення так званої "вогняної хмари" з температурою від 2400 до 2600 градусів, яка розповсюджується по всій площі. Ударна ж хвиля, своєю чергою, здатна спричинити серйозні пошкодження органів, таких як легені, органи слуху та інші тканини.
У випадку підриву термобаричної бойової частини в житловому приміщенні захиститися від її дії набагато складніше. Вогняна хмара, що утворюється після вибуху, заповнить всю площу квартири, охоплюючи всі приміщення, і її висока температура та ударна хвиля можуть завдати смертельних пошкоджень.
Натомість при застосуванні осколково-фугасних боєприпасів існує шанс уникнути серйозних травм, якщо дотримуватися правила "двох стін".
Саме тому до відомого правила, що у разі відсутності можливості потрапити в укриття потрібно залишатися в приміщенні, яке відділене від вулиці хоча б двома стінами, можна додати ще одне важливе правило – зачиняти міжкімнатні двері. Це допоможе зменшити розповсюдження термобаричної суміші в приміщенні.
Так чи інакше, найкращим способом убезпечити себе є перебування в укритті.