Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Прямі втрати українського агросектору через повномасштабне вторгнення сягнули 13 мільярдів доларів

09 листопада, 18:18

Через повномасштабне вторгнення російської федерації український аграрний сектор зазнав прямих втрат на суму 13 мільярдів доларів.

Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль під час зустрічі з представниками Міжнародної торгової палати та Торгово-промислової палати України, пише Мінагрополітики.

Загальні ж збитки агросектору становлять 80 мільярдів доларів, включаючи значні непрямі збитки.

"Українські аграрії зазнали великих непрямих збитків через закриття чорноморського зернового коридору, коли ціна на перевезення однієї тонни продукції з 30 доларів зросла до 100 доларів", – підкреслив Коваль.

Зараз середня ціна української агропродукції на експорт становить близько 309 доларів за тонну, тоді як, наприклад, у Польщі цей показник досягає 1650 доларів.

Для збільшення вартості експорту та поліпшення конкурентоспроможності українського агросектору міністр підкреслив важливість переходу на глибинну переробку та виробництво продукції з доданою вартістю.

Коваль також відзначив необхідність боротьби з дезінформацією щодо української сільгосппродукції, яку активно поширює російська федерація.

"Один з таких міфів, що Україна завалила європейський ринок м'ясом птиці та цукром, і європейський фермер не витримує конкуренції. Насправді у 2023 році Україна всього експортувала м'ясаптиці на 800 млн доларів, тоді як Польща – на понад 4 млрд доларів.

Квота експорту українського цукру в ЄС на наступний рік – 109 тисяч тонн. При цьому загалом ЄС щороку імпортує 3 млн тонн цукру. Ми хочемо рівних умов торгівлі й говорити мовою фактів і цифр", – підкреслив очільник відомства.

Сторони домовилися про продовження співпраці для підтримки та відновлення агросектору України.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати