Прямі втрати українського агросектору через повномасштабне вторгнення сягнули 13 мільярдів доларів
Через повномасштабне вторгнення російської федерації український аграрний сектор зазнав прямих втрат на суму 13 мільярдів доларів.
Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль під час зустрічі з представниками Міжнародної торгової палати та Торгово-промислової палати України, пише Мінагрополітики.
Загальні ж збитки агросектору становлять 80 мільярдів доларів, включаючи значні непрямі збитки.
"Українські аграрії зазнали великих непрямих збитків через закриття чорноморського зернового коридору, коли ціна на перевезення однієї тонни продукції з 30 доларів зросла до 100 доларів", – підкреслив Коваль.
Зараз середня ціна української агропродукції на експорт становить близько 309 доларів за тонну, тоді як, наприклад, у Польщі цей показник досягає 1650 доларів.
Для збільшення вартості експорту та поліпшення конкурентоспроможності українського агросектору міністр підкреслив важливість переходу на глибинну переробку та виробництво продукції з доданою вартістю.
Коваль також відзначив необхідність боротьби з дезінформацією щодо української сільгосппродукції, яку активно поширює російська федерація.
"Один з таких міфів, що Україна завалила європейський ринок м'ясом птиці та цукром, і європейський фермер не витримує конкуренції. Насправді у 2023 році Україна всього експортувала м'ясаптиці на 800 млн доларів, тоді як Польща – на понад 4 млрд доларів.
Квота експорту українського цукру в ЄС на наступний рік – 109 тисяч тонн. При цьому загалом ЄС щороку імпортує 3 млн тонн цукру. Ми хочемо рівних умов торгівлі й говорити мовою фактів і цифр", – підкреслив очільник відомства.
Сторони домовилися про продовження співпраці для підтримки та відновлення агросектору України.