Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

На вокзалах Львова та Києва встановили обладнання для пасажирів з порушеннями слуху: у чому рішення

09 грудня, 15:42

АТ "Укрзалізниця" на вокзалах Києва та Львова встановило в інформаційних зонах спеціальні планшети з програмою для пасажирів з порушеннями слуху.

Про це повідомили у пресслужбі компанії, пише Рубрика.

У чому проблема?

Люди з порушенням слуху належать до такої категорії, які потребують більшої уваги, адже війна та природні катаклізми становлять серйозну загрозу для всіх українців, але найбільш уразливі саме вони. Бо не мають можливості чути сигнал повітряної тривоги чи початок обстрілів.

Також їм не комфортно перебувати у закладах загального користування та спілкуватися, бо більшість українців не володіють жестовою мовою.

Яке рішення?

Українська залізниця також повинна бути комфортною для кожного пасажира, незалежно від їхніх індивідуальних особливостей.

"Продовжуємо робити вокзали більш доступними та інклюзивними для всіх подорожуючих", — зазначили в Укрзалізниці.

Як це працює?

Зазначають, що з 1 грудня працівники інфозон головних вокзалів Києва та Львова отримали спеціальні планшети, зі встановленою програмою для пасажирів з порушеннями слуху.

Програма дозволяє співробітникамивокзалу з пасажирами за допомогою української жестової мови.

Для цього працівник звертається до перекладача через відеозв'язок, забезпечуючи комфортне спілкування без будь-яких бар'єрів.

Порушення слуху Укрзалізниця

Фото: Укрзалізниця

В "УЗ" зауважують, що протягом 2024 року проєкт планують масштабувати на вокзали з великим потоком пасажирів. Їх перелік та терміни в "Укрзалізниці" поки не називають.

Нагадаємо, що на залізничних вокзалах Києва та Львова діють інформаційні зони. Тут фахівці завжди готові надати пасажирам допомогу, зокрема викликати вокзального помічника, який супроводить подорожуючих з числа маломобільних груп населення до поїзда або вокзалом.

Окрім того, ДСНС та ГО "Громадський Рух "Соціальна єдність"" реалізували проєкт, який допоможе нечуючим українцям вчасно отримати допомогу в надзвичайній ситуації.

Також на Центральному залізничному вокзалі у Києві запрацювали нові ліфти.

До того ж Укрзалізниця запустила навчальну програму "Безбар'єрна грамотність" для своїх співробітників.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати