Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Норвегія змінює умови допомоги українським біженцям: для чого це рішення

09 грудня, 09:21

Уряд Норвегії посилює умови допомоги українським біженцям, щоб зробити країну менш привабливою для прихистку. Перегляд правил допомоги пов'язаний із великою різницею щодо умов для українців у сусідніх країнах.

Про це повідомляє Рубрика, посилаючись на nrk.no.

У чому причина?

За останні два місяці Норвегія прийняла на 50% більше українців, ніж Данія, Швеція та Фінляндія разом узяті.

Варто зазначити, що у серпні виплати для українських біженців у Норвегії були удвічі вищі, ніж у Данії, та у 2-4 рази вищими, ніж у Швеції. Водночас рівень працевлаштування українців у Норвегії низький – з серпня по жовтень частка тих, хто працює, зменшилася з 19,3% до 18,1%.

При цьому у Данії офіційно працевлаштовані 56% українців з тимчасовим захистом.

Яке рішення?

Аби зробити приплив українських біженців більш керованим, уряд Норвегія вживає ряд заходів. Посилення відбувається по кількох напрямках: нові вимоги до надання житла, обмеження розселень у готелях, зниження дитячої допомоги, обмеження до вільних поїздок в Україну.

Українські біженці спочатку зупинялися в готелі, перш ніж реєструватися в центрі прийому. Тепер міністерка юстиції підкреслила, що в цій програмі не братимуть участі дорогі готелі.

«Ми все ще матимемо щедрі умови, але ми відмовимося від використання найдорожчих і найкращих готелів як це було раніше», – пояснила міністрка юстиції та надзвичайних ситуацій Норевегії Емілі Енгер Мель.

Сьогодні українські біженці з дітьми можуть мати заборгованість з виплати дитячої допомоги за один рік, якщо вони прожили в Норвегії 12 місяців. Але ця ініціатива буде анульована.

«Прострочену виплату буде замінено на безперервну допомогу на дитину, починаючи з другого року (перебування  українських біженців у Норвегії – ред.)», – каже міністр зайнятості та інклюзії Тоньє Бренна.

Але є й такі, хто критикує подібну ініціативу влади. Біргіт Оліне К'єрстад,представник фонду з питань біженців, каже: скорочувати допомогу на дітей – погана ідея:

«У чергах за продуктами по країні велика частина біженців з України. Ми не впливаємо на їхнє становище, змінюючи порядок виплати. Замість того, щоб урізати права українських біженців, їм потрібно надати такі ж права».

Як працює це рішення?

Федеральний уряд Норвегії перекладає повноваження з надання допомоги біженцям на муніципалітети. Поки що жителі муніципалітетів позитивно ставляться до імміграції, але якщо якість муніципальних послуг знизиться, а час очікування збільшиться, то мери побоюються наслідків.

Крім того, Норвегія планує активніше взятись за працевлаштування біженців. У жовтні уряд країни оголосив, що «очолить» програму впровадження для стимулювання українців швидше працевлаштовуватись. У Данії працевлаштовано 56% українських біженців. У Норвегії цей показник впав з 19,3% ( станом на серпень) до 18,1% ( станом на жовтень).

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати