Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Латвія поставила Україні кілька Мі-8 та САУ М109

10 грудня, 20:22

Що із власних арсеналів латвійці передали для ЗСУ, і скільки фактично вони заплатять за протикорабельну оборону, повідомляє Діфенс Експрес.

Міністерство оборони Латвії та США підписали угоду, яка передбачає поставку берегового протикорабельного комплексу NSM для латвійських ВМС. Вартість угоди складає 105 мільйонів доларів, із яких оплату 70% на себе беруть Сполучені Штати Америки, інші 30% Латвія оплатить самостійно.

Скільки пускових установок та ракет отримають латвійські ВМС – не розкривається, але відомо, що поставка має відбутись у 2027 році. Про це пише портал Naval News.

Від Defense Express додамо, що схоже, в цій історії США зробили знижку для Латвії на купівлю берегових протикорабельних систем в обмін на те, що Рига передала певну кількість техніки та озброєння для воюючої України.

Тим більш, що подібну форму непрямої підтримки для своїх союзників, що допомагають нашій країні, Білий Дім та Пентагон проводять регулярно.

Що ж стосується переліку військової допомоги від Латвії, то аналітики порталу Oryx наводять оцінку, за якою ця держава передала нам шість САУ M109A5OE та запасні частини до них, два гелікоптери Мі-2 та чотири Мі-8/17, орієнтовно до 200 безпілотників різних типів, певну кількість ПЗРК Stinger та кулемети, амуніцію та аптечки для наших воїнів.

Раніше Defense Express розповідав про те, що Латвія купує німецькі комплекси IRIS-T SLM. І на прикладі цієї країни випливає, що IRIS-T зараз коштує 600 мільйонів євро, а чекати на поставку 3 роки.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати