Путін запропонував прямі переговори у Туреччині з 15 травня

У ніч на 11 травня російський диктатор володимир путін виступив із заявою, під час якої він нічого не сказав про 30-денне перемир'я, яке мало б початись 12 травня, а натомість запропонував почати переговори 15 травня, фактично відхиливши вимогу щодо припинення вогню.
Транслювали звернення очільника кремля російські ЗМІ, пропагандистське російське видання ТАСС.
У своїй промові він вкотре звинуватив Україну у порушенні "припинень вогню", які оголошувалися раніше. Зокрема, йдеться про:
-
великоднє "перемирʼя",
-
та те припинення вогню, яке рф оголошувала на "День перемоги".
Диктатор стверджував, що у майбутньому рф нібито розглядає можливість продовження припинення вогню після перемир'я на 9 травня, але тільки "після аналізу того, що станеться в ці кілька днів".
Одразу після цього путін запропонував відновити прямі переговори між Україною та рф "без попередніх умов" вже у четвер, 15 травня, в Стамбулі, і там же обговорити нові перемир'я.
"Пропонуємо відновити прямі переговори з Київським режимом у четвер, 15 травня у Стамбулі, де вони були перервані", зазначив диктатор рф.
У зверненні путін також заявив, що очікує відповіді на свою пропозицію від київської влади та її "кураторів", і вчергове не оминув питання усунення "першопричин конфлікту" (війни рф проти України – ред.).
Також він анонсував свою розмову з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом.
Варто зазначити, що путін у заяві назвав війну проти України, яку в рф офіційно називають "СВО", війною.
"Зараз триває війна, а росія пропонує відновити переговори, ті, хто хоче миру – не може це не підтримати", сказав очільник кремля.
Водночас диктатор розповів про те, що північнокорейські військові "діяли в Курській області дуже професійно, показали гарний вишкіл і підготовку".
"Радий подякувати солдатам армії КНДР, які особисто воювали на території Курської області", сказав він.
Значну частину промови путін присвятив подякам світовим лідерам, які приїхали до Москви з нагоди 9 травня. Окремо він відзначив присутність представників європейських країн: Словаччини, Сербії та Боснії і Герцеговини.