Перейти до основного вмісту

Посол Євросоюзу в Україні Катаріна Матернова: У сьогоднішньому світі б хотіла, щоб мене захищала українська армія

12 лютого, 19:47
Фото Генеральний штаб ЗСУ
Європейський Союз буде готовий до членства України, як тільки постане питання її вступу. Діджиталізація, стійкість і ресурси будуть нашими перевагами в ЄС. Про це заявила посол Євросоюзу в Україні Катаріна Матернова під час обговорення «Австрія, Фінляндія, Швеція – Мотивація та виклики під час вступу. Де ми зараз і що це означає для України?», передає кореспондент Укрінформу.

«Я думаю, що сила, стійкість, ресурси, рішучість, а також розмір України, будуть перевагою (в Євросоюзі – ред.). Щоб усіх переконати, знадобиться час, але в сьогоднішньому світі я б воліла, щоб мене захищала українська армія», – сказала вона.

Коментуючи майбутній внесок України в інституції ЄС, Матернова згадала про цифровізацію нашої держави: «Гадаю, що ваша обізнаність у цифровізації може нарешті привести нас у XXI століття. Ми позбудемося неконкурентноздатних систем».

Посол також висловила впевненість, що Євросоюз буде готовий прийняти Україну, щойно питання членства безпосередньо повстане.

«Ми не змінюємо законодавство, інституції чи бюджетну рамку, коли мова йде про щось абстрактне. Я думаю, що ми завжди так працювали. Ми активізуємося, коли буде потрібно, як коли ми підтримали Україну в момент жорстокого нападу Росії», – додала дипломат.

Як повідомляв Укрінформ, єврокомісарка з розширення Марта Кос заявляла, що під час Польського головування в ЄС можливо відкрити один або два кластери у переговорах з Україною і Молдовою щодо входження до Євросоюзу та зробити в процесі розширення ЄС протягом пів року більше, ніж було зроблено у цьому контексті протягом минулих десяти років.

Кос також зазначала, що переговорний кластер 1 «Основи процесу вступу в ЄС» з Україною можуть відкрити, найімовірніше, у квітні-травні 2025 року. Цей перший фундаментальний кластер відкривається першим і закривається останнім в процесі переговорів про входження.

Переговори про вступ до Євросоюзу нових держав-членів поділені на 35 розділів-глав, 33 з яких об'єднані у шість тематичних кластерів, які відкриваються почергово.

За кожним з розділів Єврокомісія спочатку проводить офіційний скринінг відповідності законодавства України правовим нормам Євросоюзу.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати