Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Прем'єр Угорщини домовився з НАТО: Орбан не буде блокувати рішень Альянсу щодо України, однак не підтримуватиме її

12 червня, 16:30

Очільник угорського уряду Віктор Орбан домовився з генеральним секретарем Північноатлантичного Альянсу Єнсом Столтенбергом про те, що Угорщина не буде блокувати рішення в НАТО щодо України, однак не братиме участь у підтримці для Києва.

Про це заявив прем'єр-міністр Угорщини під час пресконференції з очільником НАТО Столтенбергом у Будапешті, пише ЄП.

Як зазанчають у виданні, очільник угорського уряду сказав, що на зустрічі вони переглянули відносини між Угорщиною та Альянсом.

Зі слів Орбана, "усім відомо, що позиція Угорщини щодо російсько-української війни відрізняється від позиції більшості держав НАТО". Але він подякував генсеку НАТО, що Будапешту завжди "дозволяли" висловлювати свою відмінну думку.

"Угорщина дала чітко зрозуміти, що вона не має наміру блокувати будь-які рішення у НАТО, які можуть відрізнятись від нашого, як ми вважаємо, аналізу ситуації.

На чому ми сконцентрувалися на сьогоднішній зустрічі… то це на тому, що будь-які операції за межами (НАТО) мають бути добровільними, і Угорщині були надані гарантії, яких вона вимагає", – сказав Орбан.

Він додав, що така домовленість відповідає запиту угорського суспільства, яке на виборах до Європарламенту "дало уряду мандат не брати участі у війні".

Генсек НАТО, зі свого боку, сказав, що він та Орбан "схвалили модальність для Угорщини не брати участі у підтримці НАТО для України", яку Альянс планує надавати у майбутньому.

Своєю чергою Орбан наголосив, що Угорщина не братиме участі в цих зусиллях НАТО, і Столтенберг "прийняв цю позицію".

"Ніхто з угорського персоналу не братиме участі у цій діяльності, і жодні фінанси Угорщини не будуть використані, щоб її підтримувати. Водночас прем'єр-міністр мене запевнив, що Угорщина не буде проти цих зусиль і дозволить іншим союзникам просуватися вперед", – заявив Столтенберг.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати