Перейти до основного вмісту

Україна має найвищий показник смертності та найнижчий рівень народжуваності у світі, – ЦРУ

13 вересня, 21:11

Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) США дослідило демографічні показники світу. Відповідно до звіту, Україна має найвищий показник смертності та найнижчий рівень народжуваності у світі.

Про це йдеться у звіті американського Центрального розвідувального управління, пише Рубрика.

Так, за даними американської спецслужби, в Україні на 1000 жителів припадає 18,6 смертей. Друге місце у такому списку посіла Литва — на тисячу живих припадає 15,6 померлих. Натомість найнижчий рівень смертності в Катарі — там на тисячу жителів припадає 1,4 померлих.

Світовими лідерами за рівнем народжуваності є африканські держави: Нігер (на тисячу жителів 46,6 новонароджених), Ангола (41,1 немовля на 1000 громадян) та Бенін (40,3 малюків на 1000 жителів). В Україні ж на тисячу громадян припадає 6 новонароджених.

Демографічна ситуація в Україні

Як повідомлялось раніше, в Україні протягом першого півріччя цього року народилось понад 87,6 тисячі малюків

У 2023 році в Україні в середньому щомісяця народжувалось 16,1 тисячі дітей. Для порівняння, у попередні роки до повномасштабного вторгнення, кількість новонароджених на місяць коливалась на межі 21-23 тисячі.

Загалом показники народжуваності в Україні падають ще з 2013 року — приблизно на 7% щороку. Проте повномасштабне вторгнення призвело до найбільшої кризи у кількості нових українців. Це найбільший спад за весь час незалежності. Попередній антипік також пов'язаний із війною — у 2015 показники народжуваності впали аж на 12% за рік.

Директорка Інституту демографії Елла Лібанова вважає, що аби збільшити народжуваність в Україні, потрібно надати належні умови для розвитку та життя родини.

"Що стосується народжуваності, як не парадоксально — це мережа дитячих садків, дошкільних закладів, покращення можливостей виховання дітей в позашкільних закладах. Це можливість для жінок та чоловіків працювати й заробляти. Держава має допомагати з житлом через іпотеку та різні кредити — формування нової моделі забезпечення житлом. Так само з орендованим житлом, права орендаря і права орендодавця мають бути належним чином захищені", — пояснила професорка.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати