Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Наступного року для туристів планують відкрити В’їзну вежу Галицького замку

14 грудня, 21:55

На Прикарпатті В'їзну вежу Галицького замку, яку розчистили археологи, відкриють для туристів наступного року.

Про це під час Галицького туристичного форуму розповів генеральний директор Національного заповідника «Давній Галич» Володимир Олійник, пише Рубрика, посилаючись на Укрінформ.

«Наступного року ми відкриваємо для туристів В'їзну вежу Галицького замку, яку розчистили наші археологи. Там проглядається склепінчаста стеля, є бійниці, які підтверджують, що звідти вели оборонні бої», – зазначив Олійник.

Він зауважив, що в історичних джерелах є записи, які підтверджують про існування ще одного приміщення, яке знаходиться під В'їзною вежею Галицького замку. Його існування також підтверджують місцеві археологи.

«В'їзна вежа – це була велика зала, найбільша у замку, в якій могли приймати гостей, чи зберігати речі. Є один із каналів (вентиляційних – авт.), який веде до приміщення ще нижче, під вежею. В центральному приміщенні замку теж є склепіння, що свідчить про нижні поверхи», – запевняє молодший науковий співробітник відділу археології Національного заповідника «Давній Галич» Андрій Фіголь.

Він зауважив, що під час розчищення В'їзної вежі Галицького замку були знайдені цікаві артефакти, які частково зможуть побачити туристи в експозиції «Давнього Галича».

«Там ми знаходили фрагменти металевих списів, цвяхів, але переважна більшість – це кахлі різних форм, різних кольорів, частіше зеленого і білого, з рослинним і геометричним орнаментами, і це свідчить про те, що замок опалювали великими п'єцами (пічками – авт.) і їх було кілька», – додає Фіголь.

Він зауважив, що раніше у замку археологи знаходили ще монети-боратинки (розмінні мідні монети – авт.) польського періоду і перстень із розквітлою квіткою. Припускають, що він належав заможній галичанці періоду середньовіччя.

Галицький замок або Старостинський замок розташований у місті Галич Івано-Франківської області. Руїни замку височать на високому пагорбі Галич-гори на правому березі річки Дністер над містом — у минулому замок служив фортифікаційною спорудою.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати