Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

NYT: у Білому домі розмірковують про замороження війни в Україні за "корейським сценарієм"

15 травня, 15:30

Україна та російська федерація, аби припинити вогонь, вже через кілька місяців можуть піти на мирні переговори. І такий "корейський сценарій" виглядає цілком реальним.

Про це заявили чиновники Білого дому у розмові з The New York Times.

Як зазначили співрозмовники, бої, які тривають зараз, схожі на ті, що були 18 місяців тому, і цілком ймовірно, що вони залишаться таким же ще через 18 місяців.

"В адміністрації Байдена зростає відчуття, що наступні кілька місяців можуть виявитися вирішальними, оскільки в якийсь момент обидві сторони можуть, нарешті, перейти до перемир'я шляхом переговорів, подібного до того, що поклало край активним бойовим діям у Кореї 1953 року", наголошують у статті.

Чиновники Адміністрації Байдена переконані, що новий російський наступ у Харківській області "змінює траєкторію війни в Україні":

  • З одного боку вони впевнені, що з надходженням допомоги Україна зможе відбити ці територіальні втрати. Ба більше, чиновники США прогнозують це на липень. І також зазначають, що особовий складУкраїни на фронті стане більшим та молодшим.

  • Та на противагу цьому, співрозмовники "не наважуються робити прогнози щодо того, де лінія фронту може перебувати навіть через кілька місяців, чи зможе Зеленський розпочати свій контрнаступ, що давно відкладається, наступного року.

Найбільше занепокоєння Вашингтона викликає те, що росія замінює зброю, знищену за перші 27 місяців війни, і відновлює позиції:

"Росія часто погано починає свої війни та добре закінчує їх", зауважили чиновники

Окрім того, як пише видання, у Байдена стурбовані тим, що рф зробила висновкиу цій війні щодо того, які технології показали себе добре, а які — погано, а також досягла технологічних успіхів у протидії американській зброї.

При цьому Байден, як і раніше, виступає проти ідеї Макрона з вирядженням військ до України.

"Цей рік є вікном можливостей для Росії. Але якщо російські військові не зможуть перетворити ці переваги на бойові досягнення і набрати імпульс, існує велика ймовірність, що це вікно почне закриватися, коли ми вступимо у 2025 рік", — заявив Майкл Кофман, експерт по росії з Фонду Карнегі за міжнародний світ у Вашингтоні.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати