До Львова з Краматорська евакуювали майже 2,5 тисячі людей

Інформацію про новоприбулих потягом внутрішньо переміщених осіб щойно оприлюднив керівник Львівської обласної військової адміністрації.
«Постраждалим одразу надали медичну допомогу. Забезпечимо усім необхідним, – зазначено у дописі у соцмережах Максима Козицького. – Земляки в усіх областях України, тримайтесь! Вистоїмо! Переможемо! І змусимо росіян відповісти за кожну кривду».
Також голова ЛОВА обіцяє, що упродовж найближчих місяців Львівщина забезпечить житлом для довготривалого проживання понад 1500 внутрішньо переміщених осіб.
За офіційною статистикою, від початку повномасштабного вторгнення військ росії в Україну, від 24 лютого, Львівщина прийняла 297 тисяч вимушених переселенців з інших областей. Ще приблизно стільки ж поселилися у приватному секторі самостійно.
«Але нам важливо не просто прийняти людей, а й забезпечити їх належними умовами, – постійно наголошує Максим Козицький. – Відтак працюємо над кількома варіантами для довготривалого проживання ВПО».
Йдеться про заклади соціальної сфери державної та комунальної форм власності (гуртожитки, інтернати, санаторії, готелі, які можуть бути перепрофільованими на житло), також – про квартири та будинки, які збудовані та готові для проживання або перебувають на завершальній стадії будівництва.
У Львівській області є 156 об’єктів, які потребують мінімальних капіталовкладень, щоби стати придатними для довготривалого проживання ВПО. Для приведення їх до належного стану потрібно понад 1 мільярд 800 мільйонів гривень.
«Як очільник Львівської ОВА, я затвердив нову обласну Програму реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів у Львівській області, – говорить Максим Козицький. – Уже погодили фінансування перших 13 об’єктів на загальну суму 47 мільйонів гривень з обласного бюджету. Упродовж найближчих місяців поселимо 1591 людину».
Веде перемовини ЛОВА зі забудовниками та донорами щодо викупу готового житла. Готові допомагати із вирішенням питання житла для ВПО, зі слів керівника ЛОВА, й міжнародні організації та донори.
У ЛОВА спільно з громадами області сформували єдину базу земельних ділянок, які можна задіяти під будівництво житлових будинків для переселенців. Це 92 ділянки загальною площею понад 582 гектари.
«Для нас у пріоритеті запуск будівництва житла на тих ділянках, де є усі необхідні комунікації та містобудівна документація, – наголошує Максим Козицький. – Також важливо, щоб ділянки були у містах та містечках з розвиненою сферою послуг, де є виробнича та соціальна інфраструктура».
Львівська ОВА відкрита до комунікації з представниками бізнесу та міжнародними фондами, щоби комплексно вирішити питання житла для ВПО. З пропозиціями потрібно звертатися у Департамент економічної політики Львівської ОДА.
Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів
Фото «Дню» надали у Львівській ОВА