Епіфаній вшанував київських правителів і закликав берегти історію України, яку намагається сфальсифікувати РФ
Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній сьогодні звершив панахиду у Соборі Святої Софії за спокій душ спочилих княгинь і князів та правителів Київської держави.
Особливо під час відправи було згадано велику княгиню київську, дружину святого благовірного князя Ярослава Мудрого – Інгігерду-Ірину. Разом із Предстоятелем ПЦУ молилися архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, запрошене духовенство, керівництво і співробітники Національного заповідника «Софія Київська», повідомили у пресслужбі.
На завершення богослужіння Блаженнійший Митрополит Епіфаній звернувся до присутніх з першосвятительським словом, відзначивши, що вшанування київських правителів нагадує нам про давню понад тисячолітню історію України, яку нині намагається сфальсифікувати агресор, позбавивши нас права на державність.
«Агресор намагається нас поневолити. Поневолити і знищити наше окреме самостійне існування. Але правда на нашому боці, – зазначив Митрополит Епіфаній. – Ми не прагнемо чужого, ми не зазіхаємо на чуже. Ми хочемо мати свою єдину незалежну українську державу».
Предстоятель ПЦУ наголосив, що українці мають вивчати свою історію і брати уроки з минулого для того, щоб українська нація утверджувалася і зміцнювалася.
«Якщо ми будемо разом, якщо ми будемо єдині, то, відповідно, ми будемо сильні і будемо долати усі ті перешкоди, які чинять наші сусіди. Ми пройдемо ці випробування війною, станемо ще більш сильними, і я переконаний, що Господь дасть нам можливість і надалі спільно разом, пам'ятаючи нашу історію, розбудовувати нашу країну, наш спільний дім, ту країну, про яку мріяли наші попередники, і про яку ми з вами всі мріємо. Ми хочемо мати сильну єдину незалежну європейську Україну. І це можливо, якщо ми будемо звертатись у своїх молитвах до Бога, будемо дякувати за усі благодіяння, яких Він сподобив нас до цього часу. Бо ми справді володіємо великим даром, даром свободи і незалежності – як державної, так і церковної. Тому будемо дякувати Богові і примножувати те, чим ми володіємо, дорожити цим і передавати наступним поколінням», – підсумував Епіфаній.