Львів'яни створили цифровий архів Майдану 2013 – 2014 років

На сайті зібрана інформація про події Революції гідності.
Команда проєкту – історик, волонтер, науковий співробітник Музею Гідності у Львові, також – співавтор ФБ-сторінки з історії Майдану "Майдан 18-20 лютого. Як все було" Олена Чебелюк та історик, волонтер Ярослав Рап.
Сайт має друзів, і це – Михайло Шиманський, Christine Chraibi (Eliashevsky), Євгенія Закревська, Павло Кучер, Ініціативна група постраждалих/поранених на Майдані, та патронів – Олену, Сергія Макогона, Малого, Ігоря Заставного, яким втілювачі проєкту дякують за фінансову та матеріально-технічну підтримку.
Партнер – Музей Гідності у Львові.
Сайт складається з трьох розділів – «Історія», «Фото» і «Відео».
«Історія» – це, власне, «Історія Майдану», «Розслідування», також – сторінки «Майданівці», «Спогади», «Небесна Сотня» та «Корисні ресурси».
Розділ «Фото» – це архів світлин, на яких зафіксовано найважливіші моменти Революції гідності. Знімки викладені як у хронологічному, так і в тематичному порядку (окремі альбоми – по найважливіших подіях: 20 лютого, 18 лютого, протистояння на Грушевського та ін.; окремо – по авторах).
У розділі «Відео» за хронологічним принципом викладено й описано найважливіші відеоматеріали, які є основними джерелами, що дозволяють відтворити і проаналізувати події Майдану (встановити місця й обставини загибелі Героїв Небесної Сотні і поранення учасників протестів; дії силовиків; і т. д.).
Мета проєкту – створити ґрунтовну електронну базу, у якій будуть зібрані найважливіші джерела та матеріали про події Революції гідності.
Автори «Цифрового архіву Майдану 2013 -14» просять усіх учасників Майдану поділитися своїми спогадами, бо роботу над архівом не припиняють – додаватимуть нові матеріали. «Маєте важливі історичні матеріали на тему Майдану (фото, відео, спогади), надсилайте нам для публікації!», – зазначено на сайті.
Тетяна КОЗИРЄВА, «День», Львів