Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Міністерська рада ОБСЄ стартувала в Стокгольмі

02 грудня, 12:41
Фото Reuters

У столиці Швеції у четвер, 2 грудня, розпочалася 28-а Міністерська рада Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) за участю глав МЗС з 57 країн-учасниць.

Як передає "Укрінформ", Україну на головній річній події ОБСЄ представляє міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Під час зустрічі міністри та високопоставлені урядовці країн-учасниць підіб’ють підсумки діяльності організації за 2021 рік та здійснять огляд безпекової ситуації в євроатлантичному та євразійському регіонах.

«ОБСЄ має вирішальне значення для реагування на численні виклики, кризи та конфлікти в нашому регіоні, а також для запобігання виникненню нових криз і конфліктів. Протягом двох днів зустрічей у нас буде можливість зібратися разом, щоб знайти стійкі рішення для наших спільних викликів, відповідно до наших принципів та зобов’язань ОБСЄ. Це – можливість відновити довіру та знайти спільну мову», - заявила напередодні зустрічі чинна очільниця ОБСЄ, голова МЗС Швеції Анн Лінде.

Очікується, що питання російської агресії проти України буде однією з тем у виступах багатьох учасників Міністерської ради. Як заявили в МЗС України, українська сторона використає це засідання для донесення правдивої інформації про безпекові загрози, які несе російська агресія, а також про масові порушення прав людини та основних свобод на тимчасово окупованих Росією територіях України.

У Стокгольмі глава української дипломатії проведе окремий захід з іншими міністрами щодо ситуації в Криму та майбутніх кроків у рамках Кримської платформи під назвою «Кримська платформа. Рух уперед». Крім того, Кулеба візьме участь у ще одному паралельному заході щодо України, присвяченому свободі пересування цивільного населення через лінію дотику на сході України, а також проведе низку двосторонніх зустрічей.

Як відомо, Рада міністрів закордонних справ ОБСЄ – центральний директивний та керівний орган Організації з безпеки та співробітництва в Європі. Вона є підсумковим заходом ОБСЄ високого рівня, який має на меті здійснити огляд діяльності Організації за рік та визначити стратегічні орієнтири на наступний рік.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати