Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Львівському палаці мистецтв відкрилася виставка дитячого малюнка «Музика і фарба»

03 грудня, 10:34
Фото автора

Обласна виставка-конкурс дитячого малюнка експонується в межах всеукраїнської виставки «Осінній салон «Високий Замок – 2021» і проводиться серед учнів художніх шкіл та художніх відділів мистецьких шкіл з 2012 року.

Цей конкурс має на меті виявити творчий потенціал дітей, посилити естетичне виховання і розвиток художньої уяви, популяризувати дитячу творчість та сучасне мистецтво, підтримати талановитих дітей та творчу працю викладачів, а також дає змогу обмінюватися досвідом, думками та поглядами між митцями та глядачами.

«Ідея такої виставки народилася тринадцять років тому, – розповідає директор методичного кабінету навчальних закладів мистецтва і культури при департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мілена Медвідь. – Вона мала різні трансформації, по-іншому називалась. Ми зупинись на назві «Музика і фарба», бо це –  широка тема і широкий спектр вираження. «Музика  і фарба» – це поєднання різних асоціацій, це не передбачає зображення музичних інструментів чи хто як грає на музичних інструментах, а намагання вчитися відчувати музику, кольори, працювати під музику». 

На виставці експонуються роботи з багатьох мистецьких шкіл Львівщини, а є їх всього вісімдесят шість, три –  це суто художні школи, а в інших є художні відділи. Цій  виставці передував  конкурс, роботи вибирало авторитетне журі. Подавалось приблизно триста робіт, а журі  вибрало кращих сто.

«Зазвичай в рік є дві - три такі виставки, – продовжує Мілена Медвідь. – В «Осінньому салоні» беремо участь вже кілька років поспіль. Нашою виставкою зацікавилась фундація імені Володимира Патика. Голова фонду Марта Пиріг допомогла нам зібрати кошти на подарунки дітям».

І ось в залі Львівського Палацу мистецтв відбулось вручення цих подарунків і відзнак переможцям конкурсу. На цю подію завітав голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«Я є фанатом дитячого мистецтва, адже ви, діти, є щирими у своїх діях та помислах, а ваша творчість показує те, про що ви мрієте. Саме тому я б хотів, щоб ви упродовж свого життя не розучилися мріяти та зображати все те, що у вас на душі у своїй творчості. Ми, як орган виконавчої влади, будемо усіляко допомагати вам підкорювати нові вершини», – сказав гість.

Зі словами подяки виступив генеральний директор Львівського Палацу мистецтв Юрій Візняк, зазначивши, що ця чудова виставка вже стала гарною традицією для Львівського Палацу мистецтв та Львівщини, адже діти мають можливість виставлятися разом із професійними майстрами. Юних художників також привітали голова Львівської організації Спілки художників України Ігор Гавришкевич, Народний художник України, голова журі Любомир Медвідь та представники фонду імені відомого українського художника Володимира Патика.

Дипломи переможців I ступеня отримали п’ятеро учнів: із Львівської дитячої художньої школи ім. О. Новаківського, Львівської дитячої школи мистецтв № 11, Львівської школи мистецтв  № 10, Рава-Руської школи мистецтв і Звенигородської школи мистецтв. Дипломи переможців II ступеня отримало дев’ять учнів, дипломи III ступеня – 41 дитина та 46 дітей отримали дипломи учасника конкурсу. У нагородженні дітей взяли участь актори Першого Львівського театру.

Йосип МАРУХНЯК, Львів

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати