У Львові попрощалися з кіборгом Бондарем

Сьогодні, 4 грудня, у Львові перепоховали останки Олександра Бондара, який загинув 2015 року під час оборони Донецького аеропорту.
Також зранку з Олександром Бондарем попрощались у 80-й окремій десантно-штурмовій бригаді.
У Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла УГКЦ кіборга відспівали. Поховали Олександра Бондара на Личаківському кладовищі – на полі почесних поховань № 76.
Від громади міста віддати шану герою й провести в останню путь прийшли керівник департаменту «Адміністрація міського голови» Євген Бойко та радниця міського голови Львова Тетяна Науменко.
Олександр Володимирович Бондар народився 2 вересня 1968 року у Львові. Старший сержант. Призваний на службу в серпні 2014 року – під час мобілізації. Пройшов навчання на Яворівському військовому полігоні. До зони бойових дій відкомандирований 8 листопада 2014-го.
Зник безвісті 20 січня 2015 року під час оборони аеропорту Донецька. За свідченнями побратимів, пішов розвідати, чи є можливість вибратися з терміналу, і зник.
Згідно з інформацією, подаю у статті в Вікіпедії, 12 травня 2015 року фрагменти тіла загиблого були забрані з Калінінського моргу Донецька. Разом з фрагментами тіла, серед іншого, був ремінь-портупея з написом «Бондарь» на звороті. До тіла у донецькому морзі була прикріплена записка – «неизвестный мужчина (фрагмент), аэропорт». Вважався зниклим безвісти (№ тіла 557/л).
Похований, імовірно, 6 листопада 2015 року у Дніпрі як невідомий – на Краснопільському кладовищі, ділянка № 79, ряд № 13, місце 5, актовий запис 8363.
Рідні тривалий час не визнавали Олександра загиблим – вважали, що він у полоні.
В подальшому фрагменти тіла загиблого були ідентифіковані за експертизою ДНК. Відповідно, було сплановане перепоховання у Львові.
Указом Президента України № 177/2020 від 12 травня 2020 року, «За особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захист державного суверенітету та територіальної цілісності України», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).
Вічная пам'ять герою.
Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.
Фото Романа БАЛУКА та з Вікіпедії.