У Львові вшанували Героїв Крут
Сьогодні на Личаківському кладовищі у Львові вшанували пам'ять бійців Героїв Крут. Цього дня минає 104 річниця з часу історичних боїв між українськими студентами, кадетами та загонами більшовицької армії.
Громадськість, духовенство, представники влади та вихованці Львівського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Крут зібралися на поминальну панахиду. Після молитви присутні поклали вінки з квітами та запалені лампадки до могил двох учасників бою під Крутами Ігоря Лоського та Андрія Лазаренка.
«Історія розпорядилася так, що саме у січні, на початку кожного нового року ми з вами відзначаємо День Соборності України, згадуємо борців за волю, вшановуємо Героїв: крутян, січових стрільців, кіборгів, всіх учасників визвольних змагань і воїнів українських збройних сил. Це важлива традиція. Бій під Крутами - це був бій за майбутнє, за наше з вами життя на рідній землі. Теперішній фронт російсько-української війни це бій за майбутнє наступних поколінь українців. Пам'ятаймо наших Героїв тих які віддали життя за волю і тих, які сьогодні захищають наші кордони», - зазначив перший заступник голови Львівської обласної ради Євген Гірник.
Окрім заходів з нагоди Дня пам’яті Героїв Крут на Личаківському цвинтарі відбувся молебень у пам'ять про усіх загиблих українських воїнів. Нагадаємо, що традиційно в останню суботу кожного місяця священнослужителі відправляють поминальні богослужіння на місцях поховання захисників України.
Довідка «Дня»
29 січня 1918 року біля залізничної станції Крути, що за 130 км від Києва, відбувся бій між підрозділом російської червоної гвардії у складі близько 4 тис осіб та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько 500—600 вояків. У той час у Києві тривало більшовицьке повстання і військові дії точилися між військами Української Центральної Ради та більшовиками. Після бою 27 юнаків потрапили в полон до більшовиків, які їх стратили.
Протистояння під Крутами є важливою частиною української історичної пам'яті, адже зупинило наступ більшовиків на Київ - російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні, що дало змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, за яким Українську Народну Республіку визнали незалежною і рівноправною державою.
Більше фото - у фоторепортажі "Дня"
Павло Паламарчук, "День", Львів