Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Україні необхідно ухвалити антикорупційну стратегію та завершити судову реформу, - Матті Маасікас

09 грудня, 18:29
Фото: Reuters

Посол Європейського Союзу в Україні Матті Маасікас наголошує на необхідності створення Україною "дорожньої карти" реальної боротьби з корупцією, завершення судової реформи та забезпечення максимальної прозорості під час відбору нових керівників антикорупційних органів.

Як передає "Інтерфакс-Україна", у Києві під час конференції "Сім років антикорупційної реформи", присвяченої Міжнародному дню боротьби з корупцією, він зазначив, що Україна досягла значного прогресу у формуванні антикорупційної інфраструктури.

"У контексті реформування є деякі, скажімо так, відкати назад, але все-таки результати вже відчутні... Дуже важливо утримати та зробити стійкими результати. І ви можете бути впевненими, що Європейський Союз поряд із вами і продовжить надавати повну політичну й технічну підтримку", - запевнив Массікас.

"Сьогодні я виступаю тут, а в цей час Росія нарощує свою військову присутність біля кордонів України. Я хочу повторити, що ми, безумовно, підтримуємо територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України. Попри такі виклики, ми розглядаємо Україну як важливого партнера на світовій арені", - сказав посол.

У цьому контексті він звернув увагу на те, що Україні слід "розробити порядок денний протидії корупції". "Слід щільніше працювати з громадянським суспільством, почати розробляти наратив нульової толерантності до корупції… Це необхідно, щоб покращити інвестиційний клімат, і ми підтримуватимемо Україну на цьому шляху", - сказав Маасікас.

За його словами, зокрема, дуже важливо сконцентруватись на галузевих реформах, щоб знижувати корупцію в енергетичному, оборонному секторах.

"На жаль, Україна досі не розробила стратегічного плану дій упровадження своїх реформ щодо протидії корупції, він завис у Верховній Раді і надто довго цей документ не розглядають", - сказав посол.

Він зазначив, що антикорупційна стратегія не просто запропонує аналіз боротьби з корупцією, а й "реалістичну дорожню карту вирішення пріоритетних проблем".

"Щодо судової системи. Ми бачимо, що дуже важливі кроки було зроблено цього року. Було створено Етичну раду Вищої ради правосуддя. Також Вищу кваліфікаційну комісію суддів було створено. Ці структури покликані реформувати інші інститути, які лежать у серці судової системи України. Важливо, щоб таку реформу було впроваджено дуже швидко", - сказав Массікас.

За його словами, також "не слід затягувати реформування Конституційного Суду".

Крім того, посол наголосив на важливості прозорого, дистанційованого від політики процесу обрання керівників антикорупційних органів та якнайшвидшого завершення конкурсу на посаду керівника САП.

"Необхідно підтримувати ефективність та незалежність НАБУ, САП, ВАКС, НАЗК… Гарантії деполітизованого процесу відбору керівників органів протидії корупції. Дуже важливо, щоб процес відбору нового керівника САП було проведено без будь-яких зволікань. Цей процес був дуже тривалим і показав політичні непорозуміння всередині країни. І цей досвід слід узяти до уваги, коли відбуватиметься процес відбору нового директора НАБУ", - наголосив Массікас.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати