Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

87% української агропродукції експортують через порти Великої Одеси та Дунаю, — Висоцький

16 червня, 16:03

В Україні вистачає портових потужностей, щоб покрити всю потребу в експорті: на одеські порти припадає 87% відправки агропродукції в інші країни.

Про це напередодні розповів в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час Black Sea Security Forum, передає Суспільне.

Як зазначив виконуючий обов'язки міністра, 75% агроекспорту припадає на порти Великої Одеси:

  • Чорноморськ,

  • Південний,

  • Одеський.

Ще 12% — на порти, які розташовані на річці Дунай.

"Ця цифра стосовно портів Великої Одеси зросла в рази. Якщо говоримо про дунайські порти, то минулого року вони активно працювали, зараз їхня частка трішки знизилась", уточнив посадовець.

Тарас Висоцький

В.о. міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час Black Sea Security Forum в Одесі, 14 червня 2024 року. Фото: Суспільне Одеса

Висоцький також додав, що на цей моментдефіциту портових потужностей немає і вони дозволяють покрити всю потребу в експорті.

"Станом на сьогодні портові потужності дозволяють покрити всю потребу в експорті, навіть цей рік ми будемо завершувати з середньостатистичними кінцевими залишками.

Наразі дефіциту портових потужностей немає, але це й тому, що 20% територій тимчасово окуповані, тобто наші об'єми виробництва менші", — зазначив міністр.

Голова Одеської ОВА на цьому ж форумі 14 червня повідомив, що з початку 2024 року через одеські порти експортували 46 мільйонів тонн продукції, серед якої і агропродукція.

А це, з його слів, на 70% більше, ніж минулого року.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати