У застосунку "Армія+" запрацювала опція подачі рапорту на зміну місця служби: у чому рішення
![](/sites/default/files/news/16112024/IMG_1602.jpeg)
Відтепер військовослужбовці Збройних Сил України можуть подати рапорт на переведення до іншої частини без зайвої бюрократії завдяки новій функції в мобільному застосунку "Армія+".
Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук Рустема Умєрова.
У чому рішення?
Уряд ухвалив постанову, яка запроваджує реальний і прозорий механізм переведень для бійців між військовими частинами. Механізм розроблявся у взаємодії громадянського суспільства, Міністерства оборони України та Збройних Сил України.
З 15 листопада у застосунку "Армія+" почала працювати нова опція – подача рапорта на переведення військових до іншої частини.
"Тепер військовослужбовці Збройних Сил можуть швидко й без зайвої бюрократії подати рапорт на переведення в іншу частину", підкреслив очільник оборонного відомства.
Як це працює?
Процес подачі рапорту займає близько 15 хвилин і відбувається повністю онлайн.
Фото: Телеграм / Рустем Умєров
Що потрібно для подачі:
-
Військовий квиток або посвідчення офіцера.
-
Рекомендаційний лист від частини, до якої планується переведення.
-
У разі переведення за станом здоров'я — висновок військово-лікарської комісії (ВЛК).
Фото: Телеграм / Рустем Умєров
Важливі особливості:
-
Автоматичний розгляд запиту.Командирської згоди чи Армія ID командира не потрібно. Запит автоматично надходить до Кадрового центру ЗСУ.
-
Чіткий термін обробки. Кадровий центр розглядає рапорт протягом 72 годин.
-
Можливість погодження. В окремих випадках Кадровий центр напряму звертається до командирів військових частин за погодженням. Зокрема, для переведення між тиловими або між бойовими бригадами. Також погодження потрібне, якщо військовий є офіцером або займає офіцерську посаду.
-
Прозора відмова. У разі відмови в "Армія+" обов'язково вказуються чіткі причини. Наприклад, переведення заборонені для військових, які прослужили у своїй частині менш як 6 місяців або з моменту попереднього переведення за ініціативи військового минуло менше ніж рік.
Фото: Телеграм / Рустем Умєров
Фото: Телеграм / Рустем Умєров
"Всі підстави для відмови чітко визначені Постановою Кабінету Міністрів України від 12.11.2024 №1291", наголосив міністр.
Також передбачений захист прав військових: необґрунтовані відмови будуть переглядатися Міністерством оборони.