Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Держава закуповує РЕБ ближньої дії: передали 2 тисячі засобів для Сил оборони від розробників — учасників кластера Brave1

17 квітня, 18:53
Фото mil.in.ua

Завдяки системній роботі Brave1 в Україні продовжує активно розвиватися ринок РЕБ. Держава вже закупила 2 тисячі засобів РЕБ ближньої дії, зокрема й так званий окопний РЕБ, від розробників — учасників кластера, повідомляє Урядовий портал. Більшу частину Генштаб розподілив і передав Силам оборони на найгарячіші ділянки фронту, щоб військові використовували їх для захисту техніки, транспорту, штурмових підрозділів та передових позицій.

«У напрямі РЕБ ми повторюємо шлях, який уже пройшли з дронами: спростили бюрократію для кодифікації виробів за стандартами НАТО, відкрили ринок для виробників та створили між ними конкуренцію. Уже є перший результат зміни політики. В Україні з’явився новий клас засобів — РЕБ ближньої дії. Вони захищають бронетехніку, автотранспорт, автомобілі евакуації та логістики, особовий склад від ворожих дронів. Наша стратегічна ціль — щоб кожен підрозділ та кожна одиниця техніки, яка потребує засобу РЕБ, його отримала. Разом з Генштабом, МОУ, Держспецзв’язку та Brave1 ми вже зробили важливі кроки й ухвалили необхідні рішення для досягнення цієї мети. Продовжимо й надалі забезпечувати підрозділи засобами РЕБ, щоб зберегти якомога більше життів людей», — зазначив Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Кошти на закупівлю РЕБ передала партія «Слуга народу». Парламентарі заощадили 180 мільйонів гривень зі щорічного державного фінансування й спрямували їх через UNITED24 на закупівлю РЕБ.

«Що таке системи РЕБ для української армії? Це насамперед десятки тисяч врятованих життів наших воїнів, це збереження техніки та боєприпасів, це прикриття і захист. Вони вправно «глушать» та приземляють ворожі FPV-безпілотники, знижують ефективність ворожої розвідки та ускладнюють наступи ворогу. Саме тому «Слуга народу» перерахувала 180 млн грн через платформу UNITED24 на підтримку ЗСУ. Це вже вдруге партія направляє кошти на армію, наприклад, торік 130 млн грн були виділені на купівлю ПТРК Стугна-П», — зазначила Олена Шуляк, очільниця «Слуги народу».

Коли Brave1 розпочинав роботу, було близько 10 рішень РЕБ/РЕР. Сьогодні на платформі зареєстровано понад 100 розробок, а 9 з них уже кодифіковано за стандартами НАТО.

«Ворог щодня використовує на фронті FPV-дрони, дрони-розвідники та дрони-скидачі. У наших військових є велика потреба в засобах РЕБ ближньої дії, які зможуть захистити позиції та техніку. Коли запускався кластер Brave1, напрям РЕБ/РЕР був визначений як один із пріоритетних. Тому Brave1 системно працює з напрямом РЕБ/РЕР задля пошуку найефективніших рішень, розробки пришвидшених процедур, формування середовища інженерів та виробників, які фокусуються саме на рішеннях РЕБ, а також активної взаємодії з військовими для отримання швидкого фідбеку від експлуатантів», — говорить полковник Іван Павленко, начальник Головного управління радіоелектронної та кіберборотьби Генерального штабу Збройних сил України.

Щоб відкрити ринок РЕБ і створити умови для розвитку й масштабування виробництва, вже змінили законодавство й ухвалили революційні постанови. Зокрема, розширили fast track для засобів РЕБ, спростили процедуру кодифікації, збільшили маржинальність для виробників до 25%, звільнили від ПДВ та ввізного мита на комплектуючі тощо.

У результаті спільної роботи, ухвалених рішень, отримуємо кодифіковані вироби українських компаній, які отримують державні замовлення та постачаються на фронт.

Технології та підхід до їх використання потрібно постійно вдосконалювати. Для засобів РЕБ це максимально актуально. Тому ціллю Brave1 залишається розширення й розвиток спільноти розробників задля пошуку актуальних та ефективних технологічних рішень.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати