Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Уряд Латвії передав Збройним силам України першу партію безпілотників

17 червня, 19:53
Фото Генеральний штаб ЗСУ
Уряд Латвії передав Збройним силам України першу партію безпілотників, закуплених в рамках «коаліції дронів», і вже підготував другу. Про це повідомив міністр оборони Латвії Андріс Спрудс в інтерв’ю АрміяInform, передає Укрінформ.

«Латвія організувала партію дронів і їх вже відправили. Зараз ми вже збираємо другу партію безпілотників, яка незабаром має бути відправлена в Україну», - сказав Спрудс.

Загалом, за його словами, Латвія, яка разом з Британією очолює «коаліцію дронів», оголосила про зобов'язання внести цього року 20 млн євро на реалізацію цієї ініціативи.

«Разом з цим коли ми рахуємо ті країни, які вже взяли на себе зобов'язання, то це понад 500 мільйонів, точніше, 549 мільйонів євро вже обіцяні державами-членами, партнерами в рамках «коаліції дронів». Отже, наступний крок - ефективно використовувати це фінансування, і ми робимо це на декількох рівнях», - зазначив Спрудс.

Він також підтвердив, що Латвія не накладає жодних обмежень щодо використання наданої Україні зброї, зазначивши, що Росія — це країна-агресор, а Україна має право на самооборону.

«Тому коли ми надаємо нашу техніку, то Україна може використовувати її відповідно до своїх військово-стратегічних розрахунків і потреб», - наголосив міністр оборони Латвії.

Як повідомляв Укрінформ, коаліція дронів та РЕБ була створена спільно Україною і Латвією. Рішення про це ухвалили під час візиту міністра оборони Латвії Андріса Спрудса до Києва у грудні 2023 року. Згодом до неї долучилися низка країн, зокрема Швеція, Велика Британія, Нідерланди, Німеччина, Естонія та Канада.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати