Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Міністр оборони США Ллойд Остін закликав надати Україні все можливе, щоб підготуватися до відбиття російської агресії майбутньої зими

19 вересня, 22:57
Фото Генеральний штаб ЗСУ

Міністр оборони США Ллойд Остін закликав партнерів зробити все можливе, щоб напередодні зими підготувати Україну відбивати подальшу російську агресію, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

«Із часу нашої останньої зустрічі Сполучені Штати виділили додаткові пакети допомоги у сфері безпеки на загальну суму понад 2 мільярди доларів. Ці пакети включають терміново необхідні протиповітряну оборону, боєприпаси та обладнання для розмінування.

І ми забезпечуємо підзвітність внесків США через надійний моніторинг кінцевого використання. І ми продовжуватимемо тісно співпрацювати з нашими українськими партнерами, щоб забезпечити ефективне використання та захист усієї допомоги.

Я також радий повідомити, що танки M1 Abrams, щодо яких Сполучені Штати раніше надали зобов’язання, незабаром потраплять в Україну.

Тепер, чим більше росія затягує свою війну, тим більш явною стає її жорстокість. Напади росії посилилися далеко за межі поля бою та завдали незліченних людських страждань.

В останні місяці росія продовжувала атакувати порти України та її зернову інфраструктуру. Ці атаки наразі знищили щонайменше 280 000 тонн зерна. Цього достатньо, щоб прогодувати 10,5 мільйонів людей протягом року. Напади росії продовжують загрожувати глобальній продовольчій безпеці — і створюють ризик непотрібних гуманітарних криз по всій планеті.

Тож ця Контактна група активізувалася завдяки пожертвуванням систем ППО Patriot, IRIS-T, HAWK, NASAMS, SAMP/T та інших систем протиповітряної оборони. І ці оборонні системи продовжуватимуть захищати критично важливу інфраструктуру України, включно з зерном та енергоносіями.

Я вже казав і повторю: протиповітряна оборона рятує життя. Тому я закликаю цю групу продовжувати глибоко укріплювати наземну протиповітряну оборону України. Ми повинні продовжувати наполегливо сприяти забезпеченню України системами протиповітряної оборони та засобами перехоплення, які їй потрібні.

І прямо зараз, у запалі битви, ми також повинні продовжувати наполягати на тому, щоб Україна отримала боєприпаси, необхідні для ведення боротьби, включно з боєприпасами калібру 155 міліметрів.

І ми дивимося далі, щоб гарантувати, що Україна зможе стримати майбутню агресію та захистити свою суверенну територію.

Тож дозвольте мені сказати кілька слів про коаліції контактної групи щодо довгострокових можливостей. Ці формування ще більше зміцнюють здатність України пережити агресію росії. Я вдячний багатьом друзям, які присутні сьогодні, включно з Данією, Естонією, Німеччиною, Люксембургом, Нідерландами та Польщею, за те, що вони активізувалися, щоб очолити коаліції. Ці коаліції займаються конкретними засобами, такими як танки Leopard, навчання F-16 та інформаційні технології. Пізніше сьогодні ми почуємо оновлення їхньої роботи.

І щоб додати довгострокову підтримку України з боку цієї групи, я з гордістю повідомляю, що Сполучені Штати доповнюють коаліцію з підготовки F-16 навчанням у США.

Усе це підкреслює ключову тему сьогоднішньої зустрічі: майбутнє Збройних сил України та те, як ця коаліція розвиватиметься, щоб допомогти Україні створити надійну, боєздатну силу в довгостроковій перспективі.

Наша відданість Україні є не лише на час однієї кампанії. Це зобов’язання щодо довгострокової безпеки в Європі та за її межами. І це відданість нашим спільним цінностям свободи та суверенітету.

Ця Контактна група зробила дуже багато для народу України. І він має продовжувати розвиватися, щоб посилити нашу підтримку в довгостроковій перспективі. Тому ми залишимося єдиними. Ми будемо рішучі. І ми залишатимемося непохитними у своїй рішучості захищати Україну та підтримувати світ, де агресія не приносить грошей.»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати