Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Аргентині обрали нового президента

20 листопада, 12:46
Фото: AP/Маріо Де Фіна

Аргентина обрала своїм новим президентом лібертаріанця Хав’єра Мілея. Він отримав майже 56% проти 44% у його суперника — міністра економіки Серхіо Маса.

Про це пише Reuters, передає Суспільне.

Зазначається, що економіка Аргентини постраждала від тризначної інфляції, загрозливої ​​рецесії та зростання бідності. У країні — найгірша економічна криза в країні за два останні десятиліття.

Мілей обіцяє економічну шокову терапію. Його плани містять закриття Центрального банку, відмову від песо та скорочення видатків, потенційно болючі реформи, які резонували серед виборців, розгніваних економічною нестабільністю.

Зазначається, що проблеми, які постануть перед Мілеєм, величезні. Йому доведеться мати справу з порожньою скарбницею уряду та Центрального банку, борговою програмою Міжнародного валютного фонду на 44 мільярди доларів, інфляцією, що наближається до 150%, і запаморочливим набором заходів контролю за капіталом.

Перемога Мілея розхитує і політичний ландшафт Аргентини та її економічну дорожню карту, а також може вплинути на торгівлю зерном, літієм і вуглеводнями. Мілей критикував Китай і Бразилію, заявляючи, що не буде мати справу з "комуністами", і виступає за зміцнення зв'язків зі США.

Він також рішуче виступає проти абортів, виступає за послаблення законів про володіння зброєю та критикує аргентинського папу Франциска. Раніше він носив бензопилу як символ своїх запланованих скорочень, але останніми тижнями відклав її, щоб підвищити свій поміркований імідж.

Його прихильники кажуть, що тільки він може викорінити політичний статус-кво та економічну нестабільність, яка роками переслідувала другу за величиною економіку Південної Америки.

"Мілей — єдиний життєздатний варіант, щоб ми не потрапили в біду", — сказав 34-річний бухгалтер Сантьяго Нерія.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати