У Львові у Митрополичих садах Українська греко-католицька церква планує створити літній театр
Про це сьогодні, 21 квітня, під час брифінгу журналістам повідомив Архієпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк. За словами міського голови Львова, фахівці міськради запропонують церкві декілька варіантів облагородження цієї території, а вже церква обиратиме, яке втілення їй відгукуватиметься найбільше, повідомляє Львівська міська рада.
Йдеться про територію в центральній частині Львова на схилі пагорба позаду Собору Святого Юра, між вулицями Листопадового Чину, Городоцької, Шептицьких та поруч парку Івана Франка. Загалом за неповних два місяці після підписання меморандуму церкві повернули територію розміром із три футбольні поля — а це 2,3 га.
Архієпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Ігор Возьняк подякував міській, обласній та державній владі за передачу землі церкві та сприяння у цьому процесі. А також поділився планами на облагородження цієї території, аби зробити її доступною для мешканців та гостей міста.
«Там би було дуже добре збудувати літній театр, де був би якийсь джаз чи хори співали, щоб сюди можна було прийти. Щоб насичувати народ чи музикою, чи співом, чи чимось подібним.
Роки воно занедбане було і, слава Богу, що це сталося. Ви бачите, як внизу ми зробили. Там є ще багато роботи, скажім відновити арку, доріжки, насадити клумби, деревця, декоративні квіти – все це буде сплановано і зроблено, щоби люди мали де відпочити», – сказав Ігор Возьняк, Архієпископ і Митрополит Львівський УГКЦ.
Львівська міська рада зі свого боку допоможе церкві пропозиціями щодо впорядкування та облаштування повернутої території.
«Я думаю, ми спільно з департаментом архітектури, управлінням екології запропонуємо декілька опцій. Тут цікаво послухати мудрих людей, як би вони бачили реалізацію ідей церкви в просторі.
Коли ми в місті маємо намір щось зробити, то оголошуємо великі архітектурні конкурси, куди подається 10, 20 чи 30 компаній. Люди подають своє бачення, тому що маєш одну думку, а тобі можуть показати з іншого ракурсу і ти вже по-іншому це сприйматимеш. Я думаю, що це публічний простір. Думаю, Митрополит Андрей теж мав свої якісь задуми на цей простір. Взагалі цей собор – це є окраса міста Львова. Звідси феноменальний вигляд на місто. Тому вся ця територія має бути такою привітною і для отців, і для львів’ян», – підкреслив Андрій Садовий.
Нагадаємо, Митрополичі сади та бібліотеку Шептицького офіційно передали Курії Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви. Вирішення багаторічного конфлікту та передачу території церкві стали можливими після підписання цього року меморандуму між Львівською міською радою, Львівською обласною військовою адміністрацією, Держспецзв’язком, Концерном радіомовлення та Львівською Архиєпархією УГКЦ.
Підписаний 5 березня 2025 року документ передбачав чіткий план та терміни реалізації, щоб уникнути затягування процесу для кожного з його учасників.
Відтак Львівська мерія відразу після підписання меморандуму передала нижню частину садів державі. Після цього Концерн радіомовлення відмовився від користування двома іншими сусідніми ділянками, а Держспецзв’язок зі свого боку передав бібліотеку Шептицького обласній адміністрації. А вже Львівська обласна державна адміністрація об'єднала всі ці об’єкти в єдиний комплекс і передала його церкві.