На Львівщині працює служба медико-психологічної допомоги, яка згуртувала 1500 небайдужих

Ініціативу цю започаткувала з початком повномасштабного вторгнення росії Львівська обласна державна адміністрація.
У службі працюють 104 лікарі, 148 психологів, а також волонтери, які вдень і вночі чергують на Головному залізничному вокзалі Львова, зустрічають вимушених переселенців з евакуаційних потягів та допомагають їм вирішувати різні проблеми – від забезпечення їжею та житлом до надання медичної та психологічної допомоги.
Про це повідомляє на своїй ФБ-сторінці керівник Львівської обласної військової адміністрації. Також фахівці розробили дорожню карту ВПО, у якій є уся необхідна інформація для вимушених переселенців.


«За чотири місяці війни служба медико-психологічної допомоги перетворилась на систему, яка діє по всій території Львівської області, – зазначено у дописі Максима Козицького. – Відповідно до мого наказу, у громади Львівської області виїжджає робоча група служби. Завдяки цьому проєкту, вдається вирішити проблеми в комунікації між тими, хто надає допомогу вимушено переселеним особам».
Максим Козицький звітує є й про те, що уже провели 7 зустрічей у районах, а зараз служба працює в напрямі стратегічних сесій, до яких залучаються представники релігійних спільнот, бізнесу, освіти, медицини, соціального захисту, громад та, власне, ВПО, щоб напрацювати спільні рішення.

Робоча група виїжджає й із мобільними медичними бригадами. Фахівці проводять обстеження та надають медичну допомогу у громадах. Впродовж останнього місяця допомогу надано 10 тисячам вимушених переселенців.
Тетяна КОЗИРЄВА, «День»
Фото з ФБ-сторінки Максима КОЗИЦЬКОГО