Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Верховна Рада України прийняла Закон: Е-декларації будуть відкритими

21 вересня, 12:49
Фото з архіву "Дня"

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану» (реєстр. 9534) з врахуванням пропозицій Президента України. Зміни передбачають відкриття декларацій одразу, повідомляє АрміяInform.

Про це інформує пресслужба Апарату Верховної Ради України.

«Публічний доступ до декларацій усіх суб’єктів буде відкритим, за винятком декларацій військовослужбовців ЗСУ, членів їхніх родин, суб’єктів декларування, які перебувають на територіях, на яких ведуться активні бойові дії, або на тимчасово окупованих територіях, є полоненими чи проходять лікування після поранень», — заявив голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

Нову редакцію Закону доповнили пунктом про терміни подання декларацій.

Так, суб’єкти декларування, які виконують завдання в інтересах національної безпеки чи перебувають на територіях, постраждалих від військової агресії рф проти України, подають декларацію в такі строки:

  • протягом 90 днів із дня визначення дати завершення бойових дій чи дня визначення дати завершення тимчасової окупації територій, на яких особа перебуває;
  • протягом 90 днів із дня повернення до пункту постійної дислокації чи місця постійної роботи (крім ротації);
  • протягом 90 днів із дня припинення повноважень чи переведення особи на посади, які не передбачають безпосередньої участі в бойових діях, виконанні бойових завдань, посиленні охорони державного кордону, проведенні розвідувальних заходів, контррозвідувальних операцій й оперативно-розшукової діяльності;
  • протягом 90 днів із дня припинення або скасування воєнного стану.

 

Закон встановлює, що ті, хто не подавав декларацію в 2022-2023 роках, мають зробити це у 90-денний термін із дня набрання чинності цього Закону.

 

Також уточнили поняття суб’єкту декларування в цьому акті.

Важливим уточненням стали умови внесення до декларації даних про об’єкт у володінні суб’єкта декларування або членів його сім’ї. Також регламентували, зокрема, порядок надання Національним агентством доступу до відомостей про суб’єктів декларування й членів їхніх сімей, які містяться в публічних електронних реєстрах. Додали пункти щодо відповідальності за неподання декларації або некоректне виконання вимог. Зокрема, така особа підлягатиме звільненню з займаної посади протягом трьох робочих днів з дати виявлення порушення. Також унормували проведення спеціальних перевірок.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати