Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Найбільше – на підлітків: цього року в Україні склали понад 200 протоколів за булінг у школах

21 грудня, 13:51

Поліція України за 2024 рік зафіксувала 219 випадків булінгу в школах, що є суттєвою соціальною проблемою. Кожен другий протокол правоохоронці склали на підлітків у віці з 14 до 16 років.

Такі дані наводить платформа "Опендатабот", пише Рубрика.

Статистика булінгу:

  • Кількість протоколів: 219 випадків цькування в освітньому середовищі за 10 місяців.

  • Основна група порушників: підлітки у віці 14–16 років, на яких складено кожен другий протокол. У порівнянні з 2021 роком, цей показник зріс із 45% до 50%.

  • Групові та повторні правопорушення: 37 справ стосуються булінгу, вчиненого групою людей або повторно.

  • Освітяни: 12 протоколів складено на педагогів, які знали про булінг, але не повідомили про нього.

справи про булінг

Фото: Опендатабот

У порівнянні з періодом до початку повномасштабної війни, випадків цькування поменшало. У 2021 роцікількість випадків цькування становила 336, що більше, ніж цьогоріч.

В "Опендатабот" зауважують, що суди почали ефективніше розглядати такі справи: 73% справ у 2024 році вже отримали судові рішення, у порівнянні з 60% у попередні роки.

кількість справ по булінгу

Фото: Опендатабот

Нагадаємо, що у жовтні 2024 року в Україні запрацював анонімний ресурс для звернень щодо булінгу. За перші місяці його роботи отримано 85 заяв:

  • найбільше повідомлень із Києва та області (36), Одеської області (9) та Львівської області (8).

  • у 80% випадків скарги надходять від батьків.

справи про булінг

Фото: Опендатабот

За даними Міністерства освіти, 51,3% учнів 5–9 класів зіткнулися з булінгом хоча б раз у житті. Частіше це трапляється з дівчатами (55,9%), ніж із хлопцями (46,2%).

Проблемою також залишається термін розгляду справ про булінг, який наразі складає 3 місяці. Через це понад 20% випадків не доходять до суду.

Окрім того, освітня омбудсменка України Надія Лещик запропонувала значно підвищити штрафи за булінг у школах, вважаючи нинішні розміри штрафів у 850-1700 гривень недостатньо дієвими, аби стимулювати вчителів і батьків до належного виховання дітей. Також чиновниця впевнена, що пропозиція продовжити термін до одного року дозволить завершити розгляд справи навіть за наявності складнощів із доказами чи затримками.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати