Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Бельгія може передати Україні свої F-16, які можна замінити на F-35, - ЗМІ

22 вересня, 18:16
Фото Unsplash

Федеральний уряд Бельгії вирішив переглянути своє початкове рішення не постачати Україні винищувачі F-16, що замінюються в країні на F-35, передає RTBF.

Бельгійський телеканал повідомляє в п'ятницю з посиланням на висловлювання прем'єр-міністра Александера де Кроо на полях Генасамблеї ООН у Нью-Йорку, що Міноборони отримало доручення уряду провести глибокий аналіз того, чи можуть F-16, що завершують свою службу в Бельгії, бути поставлені Україні, коли і з якою ціллю.

"Наші F-16 будуть нам потрібні ще деякий період, тому що для постачань F-35 потрібен час", - наводить RTBF слова бельгійського прем'єра.

"Коли нам більше не знадобляться F-16, термін служби яких, за оцінкою міністерства оборони, закінчується, питання буде в тому, яким має бути потенційне використання цих літаків Україною. (...) Можна було б припустити, що, наприклад, ці літаки могли б бути використані в Україні виключно з метою навчання, а не для бойових завдань, або піти на запчастини", - сказав де Кроо.

При цьому він уточнив, що бельгійським ВПС F-16 можуть знадобитися ще 2-4 роки, і додав, що, хоча в Бельгії ці літаки відслужили свій термін, це не означає, що їх не можна буде використовувати в Україні.

RTBF нагадує, що Бельгія приєдналася до "коаліції F-16", яку очолюють Нідерланди і Данія. Але, на відміну від цих країн, бельгійська сторона поки що не мала наміру постачати Україні свої винищувачі, а заявила лише про участь у підготовці українських пілотів для цих літаків.

F-16 - американський багатофункціональний легкий винищувач четвертого покоління, експлуатують із 1978 року. Вважається наймасовішим винищувачем четвертого покоління, всього побудовано понад 4,6 тис. літаків, перебуває на озброєнні 25 країн.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати