Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

В Україні спростять процедуру надання статусу учасника бойових дій: Рада ухвалила зміни до закону

24 квітня, 13:41

Парламент України 23 квітня ухвалив зміни до деяких законів щодо удосконалення порядку ведення військового та обліку набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану.

Про це повідомляється на офіційному сайті Верховної ради, пише Рубрика.

"Верховна рада на пленарному засіданні 23 квітня прийняла в цілому закон про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку ведення військового обліку та отримання статусу ветерана війни під час дії воєнного стану (реєстр. №11143)", – йдеться у повідомленні.

У пояснювальній записці до документа вказується, що його розроблено "з метою упорядкування окремих норм законодавства в частині правового регулювання обробки інформації з обмеженим доступом у системах Міноборони України, впровадження профілів безпеки, інформаційної взаємодії Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів з іншими системами та надання статусу учасника бойових дій в електронному (автоматичному) режимі".

"Ухвалений законопроєкт внести зміни до законів "Про оборону України", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України", "Про хмарні послуги", "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів", — йдеться у повідомленні.

Як зазначають автори закону, ці зміни передбачають:

  • розробку та затвердження Міноборони та СБУ галузевих та/або цільових профілів безпеки для відповідних інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних систем;

  • встановлення особливих умов для обробки інформації у воєнній і оборонній сфері Міноборони у власних системах на період дії правового режиму воєнного стану;

  • цифровізацію процесу надання статусу учасника бойових дій;

  • розширення переліку відомостей, які обробляються в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів та інноваційної інформаційної взаємодії з іншими системами для отримання таких відомостей.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати