Перейти до основного вмісту

Позиції для відділення та "лисячі нори": Сили оборони змінили підхід до опорних пунктів

24 червня, 16:57

Українські Збройні сили перейшли від батальйонних і ротних опорних пунктів до позицій, розрахованих максимум на відділення.

Про це повідомив Головнокомандувач ЗСУ генерал Олександр Сирський під час спілкування з журналістами.

Як зауважив генерал, досвід Бахмутської кампанії продемонстрував, що масштабні опорні пункти й батальйонні райониоборони втратили свою ефективність.

"Збройні Сили перейшли до ротних опорних пунктів, потім — до взводних. Тепер ми бачимо, що найбільш ефективна позиція — максимум на відділення", зазначив головком.

Командувач підкреслив, що зараз перевага надається компактним фортифікаційним елементам — групам окопів і так званим "лисячим норам", які знижують ризик ураження від ударних дронів.

На Київщині облаштовують фортифікаційні споруди та укриття

На Київщині облаштовують фортифікаційні споруди та укриття, січень 2023. Фото: Олександр Павлюк / Сухопутні війська

Адже, зі слів Сирського, сучасні безпілотники, особливо ті, що працюють через оптоволокно, здатні проникати в найменші щілини.

Генерал наголосив на важливості обладнання усіх укриттів антидроновим захистом. Особливу увагу слід приділяють перекриттю ходів сполучення, щоб мінімізувати загрози як для військових, так і для операторів БПЛА.

"Ви бачите, що розвиток дронів диктує зміни й в тактиці застосування військ, і у вимогах до фортифікації. Якщо раніше всі фортифікаційні споруди будувалися з метою недопущення просування противника, в тому числі на відкритій місцевості, де противник міг застосувати велику кількість бронетехніки, то тепер підходи змінилися. Все будується навколо посадок, лісосмуг, які мають кращі маскувальні властивості", пояснив Сирський.

В Рівненській області облаштовують фортифікаційні споруди

В Рівненській області облаштовують фортифікаційні споруди на кордоні з Білоруссю, січень 2022. Фото: Регіональне управління Сил територіальної оборони "Захід"

Окремо головком підкреслив, що ефективність будь-якого укріпленнязалежить передусім від наявності особового складу.

Якщо фортифікація не зайнята військами або їх там недостатньо — на кшталт, коли добре обладнаний опорний пункт обороняють лише двоє-троє солдатів — вона не виконує своїх функцій.

Також Сирський нагадав, як готуються лінії оборони:

  • перша лінія готується військами безпосередньо в ході бойових дій,

  • друга лінія готується, як правило, інженерними підрозділами Збройних Сил та Державною спеціальною службою транспорту, спільно з цивільними організаціями.

  • і третя лінія, капітальна, будується обласними військовими адміністраціями.

Розбудова фортифікаційних споруд

Розбудова фортифікаційних споруд в Сумській області, березень 2024 року.

Окрім того, в оперативно-тактичних угрупованнях Збройних Сил України формуються спеціальні групи з питань обладнання фортифікацій. Також командувачі ОТУ отримають заступників, відповідальних за будівництво інженерних укріплень.

Delimiter 468x90 ad place

Новини партнерів:

slide 7 to 10 of 8

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати