Уже у травні на Меморіальному кладовищі відбудуться перші поховання неідентифікованих тіл захисників, – МВС

Заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко повідомив, що уже у травні на Меморіальному кладовищі мають відбутися перші поховання неідентифікованих воїнів.
Як повідомляє Департамент комунікації МВС, про це він розповів в інтерв'ю "Цензор.нет", передає Рубрика.
За його словами, тіла, що не підлягають ідентифікації, тимчасово зберігаються або ховаються з можливістю ексгумації.
"Відповідні рішення раніше ухвалювали у Сумській, Дніпропетровській областях, а тепер плануємо поховання на військовому меморіальному кладовищі. Перші з них мають відбутися вже у травні", –зазначив Тимченко.
Заступник міністра зауважив, що росіяни, повертаючи тіла військових, не пояснюють причин смерті людини:
"Окремих репатріацій людей, які загинули в колоніях чи СІЗО, немає. Причини смерті не повідомляють.
Часто на тілі – лише маркування чи номер".
У МВС пояснили, що у разі ознак катувань або страт слідчі фіксують усі деталі в протоколах.
"Такі дії кваліфікуються як воєнні злочини за ст. 438 Кримінального кодексу", – пояснили в міністерстві.
Там зазначили, що ідентифікація тіл починається з поверхневого огляду — речей, татуювань, шрамів.
Якщо цього недостатньо, тіло фотографують і проводять розпізнавання облич за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення. У випадках, коли тіло сильно ушкоджене, беруться відбитки пальців або проводиться ДНК-експертиза.
Також Тимченко зазначив, що у випадку втрати зв'язку з військовим родичі мають:
- подати заяву в поліцію;
- встановити контакт зі слідчим і домовитися про регулярну комунікацію;
- звернутися до Секретаріату уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин;
- передати будь-яку знайдену інформацію – фото, відео, геолокації – слідчому в першу чергу.
"Після подачі заяви дуже важливо налагодити контакт зі слідчим. Домовитися, що будете з ним на зв'язку, наприклад, щотижня. І також встановити зв'язок з його керівником — слідчі можуть змінюватися, а люди не розуміють, чому їм більше не відповідають", – сказав він.
Окрім цього, у МВС радять обов'язково звернутися до Секретаріату уповноваженого з питань зниклихбезвісти, бо він має доступ до баз не лише в межах МВС, а й інших відомств.
За словами заступника міністра, у Секретаріаті уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти, окрім основних функцій, з'явилася і аналітична.
"Наші співробітники працюють не лише з інформацією, яку надають рідні, а й активно самі її збирають", – пояснив Тимченко.
У МВС поінформували, що на відміну від формалізованих процесів у кримінальному провадженні, аналітики цього Секретаріату оперативно реагують на нову інформацію.
"Якщо співробітники знаходять потенційно важливі відео чи фото, вони не чекають, що поліція це зареєструє і почне розслідування. Вони самі проводять первинний аналіз і у разі встановлення особи передають дані слідчим", – сказав він.
У міністерстві пояснили, що поліція також має технічні інструменти для ідентифікації осіб за відеоматеріалами – однак аналітична функція уповноваженого з питань зниклих безвісти осіб значно прискорює цей процес.
У МВС радять людям у разі втрати зв'язку з рідними під час бойових дій телефонувати на 1698 (гаряча лінія Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин).
Зазначимо, що на Меморіальному кладовищі буде створено окремий сектор, де тимчасово будуть хоронити неідентифіковані тіла загиблих бійців.