Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Кулеби відреагували на наміри п'ятьох держав Європи продовжити заборону імпорту зерна з України

26 серпня, 19:47
Фото Руслана Канюки

У МЗС звернули увагу на заяву міністра сільського господарства Польщі про те, що п'ять держав Євросоюзу підтримують продовження заборони на імпорт українського зерна до кінця 2023 року.

Про це повідомили у пресслужбі зовнішньополітичного відомства, повідомляє Суспільне.

"Вважаємо категорично неприйнятним продовження торговельних обмежень на імпорт аграрної продукції України після того, як 15 вересня сплине дія заборони Європейської Комісії. Викликають повне нерозуміння і наміри додати до переліку заборонених до імпорту товарів і інші категорії української продукції", — мовиться у повідомленні.

Як наголосили у МЗС, такі односторонні обмеження "не відповідають духу й букві Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом та принципам і нормам Єдиного ринку ЄС".

У відомстві закликами керівництво Європейського Союзу та причетні держави, деякі з яких отримали посилене фінансування відповідних секторів із євробюджету, знайти "збалансоване рішення" на основі законодавства ЄС та Угоди про асоціацію.

"Лише в дусі солідарності можна протидіяти викликам, спричиненим російською агресією проти України, зміцнювати Єдиний ринок ЄС", — додали дипломати.

Після повномасштабного вторгнення РФ українські порти в Чорному морі були заблоковані, через що Україна, один із найбільших у світі експортерів зерна, була змушена шукати альтернативні маршрути постачання, зокрема через Польщу та Румунію.

Протягом 2022 року Польща та Румунія спільно сприяли експорту зернових з України. Додаткова пропозиція зерна на їхніх ринках спричинила тиск на фермерів, оскільки вплинула на ціни та можливості зберігання зернових. У двох країнах відбувалися місцеві протести проти урядів.

За оцінками Європейської комісії, фермери з Польщі, Румунії, Угорщини, Болгарії та Словаччини втратили 417 мільйонів євро від напливу дешевшого українського зерна на їхні ринки.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати