Для розсекречення “справи Гонгадзе" не потрібна жодна комісія, - журналіст
Для того, щоб розсекретити матеріали резонансної справи Гонгадзе не потрібно створювати спеціальних комісій. Таку думку висловив журналіст Олексій Подольський, повідомляє “Обозреватель”.
“Я не знаю, навіщо сьогодні у цьому процесі якась там комісія. Впевнений, комісія придумана для того, щоб зробити гарне обличчя при поганій грі. Для вибілювання структури, яка називається Генеральною прокуратурою. Тому що ну не можна ж признатися цим панам, що в ГПУ робимо, що хочемо, по "бєспрєдєлу". Тому ми комісію зробимо, щоб прикрити свавілля і цинічне порушення Конституції і законів України. Я так розцінюю всю цю комісію – система захищає честь мундира, навіть якщо цей мундир обгадив Пшонка. Це все було зроблено в один день – Пшонка дав волюнтаристську команду засекретити, і воно було зразу засекречено, без всяких комісій протягом пари годин. От точно так же можна було розсекретити, ніяких комісій, і якихось оцих процедур нікому не потрібно, тому що воно жодних секретів не містить. Там один том, в якому нормативні документи про оперативну діяльність, можливо, є секретним, але його жодної сторонки в суді ніхто не читав і не досліджував”, - розповів Подольський.
Також журналіст повідомив, що у США ведеться власне розслідування корупційної діяльності , що вийшла за межі України клану Кучми-Пінчука. У цьому розслідуванні присутня і "справа Гонгадзе".
“По-перше, до неї відновлюється міжнародної увага, зокрема Гельсінської комісії США, що пише запроси українським президентам щодо цієї справи. Мені відомо, що у США ведеться власне розслідування корупційної діяльності клану Кучми-Пінчука. Діяльності, що вийшла за межі України. У цьому розслідуванні присутня і "справа Гонгадзе". Є увага і в Європі”, - поінформував журналіст.
Крім того, Подольський зазначив, що справа Гонгадзе не була засекречена до останнього моменту.
“Справа в тому, що всі ці матеріали були абсолютно несекретні, коли ми знайомилися з ними під час слідства. Вони були засекречені в останній момент, на етапі, коли вже передавалася справа в суд”, - сказав він.