Кабмін позбавив 418 тисяч робітників шкідливих професій пільгових пенсій, - Волинець
У п'ятницю, 24 червня, Кабмін на 40% скоротив перелік професій і посад працівників з так званих "списків №1 і №2" із шкідливими умовами праці. Це одна з поступок, які прем'єр Володимир Гройсман робить перед МВФ, і одночасно спосіб не підвищувати пенсійний вік.
У першому списку – найшкідливіші професії. Це гірницькі спеціальності – інженери, маркшейдери, прохідники; робітники, зайняті в чорній металургії, трубопрокаті, коксохімічному виробництві та хімпромі, льотчики, атомники, метробудівці й ті, хто зайнятий на шкідливих виробництвах, пов'язаних зі сплавами металів. А також люди, які працюють із вибухівкою, азбестом, склом.
У другій список входять різноманітні машиністи, оператори кранів, геологи та механізатори, деякі викладачі, більшість медпрацівників, слюсарі й навіть працівники театрів і цирків.
Вільні профспілки підготували судовий позов на рішення уряду. «Оскільки уряд та Міністерство соціальної політики не проводили ні атестації робочих місць, ні консультацій, та й узагалі нічого не було зроблено щодо покращення умов праці, то КВПУ змушена буде звернутися до суду. І ми готові пройти цей шлях аж до Європейського суду, і нема жодних сумнівів, що ми виграємо. За нашими попередніми підрахунками, уряд одним махом покарав 418 тисяч працівників. На сьогодні кількість людей, які працюють у шкідливих умовах, становить 1 млн 40 тис», - написав у себе в Facebook голова КВПУ, голова Незалежної профспілки гірників Михайло Волинець.
«У людей забрали право на пільгові пенсії. Незважаючи на протести трудових колектив, десятки звернень до Мінсоцполітики та Кабміну, великої акції Конфедерації вільних профспілок України 28 квітня 2016 року, коли на вулиці вийшли тисячі залізничників, медиків, освітян з рядом вимог, і однією з головних було саме не переглядати Список 1 і 2», - повідомив радник голови КВПУ Арсеній Пушкаренко.
"Тільки гірше стає медикам: позбавлять пільгових пенсій майже всіх: рентгенологів, хірургів, інфекціоністів, медсестер психлікарень", - наголосив Волинець. Також позбавлять пільг майже всіх педагогів, працівників хімічної галузі, залізничників, атомників. Більшості термін виходу на пенсію з 35-40 років піднімуть до 50-55.
Раніше повідомлялося, що вільні профспілки залізничників готуються страйкувати через невирішені питання соціального захисту і заробітної плати.
Нагадаємо, під Адміністрацією Президента голодували троє нововолинських гірників через тривалі невиплати заробітної платні. Перед тим близько 80 шахтарів-інвалідів КВПУ ночували у міністра соцполітики під кабінетом.