Комета Чурюмова-Герасименко досягла найближчої точки до Сонця

Комета Чурюмова-Герасименко, на поверхні якої знаходиться спусковий модуль Європейського космічного агентства “Філи”, досягла сьогодні свого перигелію – найближчої точки до Сонця. Минулої ночі небесне тіло наблизилося до світила на відстань 186 млн км, повідомляє Euronews.
Цю позначку комета проходить, здійснюючи оборот по своїй орбіті, кожні 6,5 років. Проте вперше в історії вивчення космосу її на цьому шляху супроводжує дослідницький апарат “Розетта”, запущений в межах місії ЄКА. За словами наукового керівника програми “Розетта” Ніколя Альтобеллі, з наближенням до зірки за останні місяці активність комети невпинно зростала.
Підтвердженням тому служить порівняння фотознімків, зроблених апаратом “Розетта” з різницею в рік – минулого літа і зараз. Якщо на перших кадрах комета Чурюмова-Герасименко постає неживим темним каменем, вкритим кригою, то на нових виразно видно яскравий газопиловий шлейф, що виник під впливом сонячного тепла на її ядро.
Через активізацію комети вчені були змушені відвести на певну відстань апарат “Розетта”, який невпинно супроводжує небесне тіло.
За рішенням диспетчерського центру ЄКА в Дармштадті, щоб не пошкодити обладнання, він здійснює спостереження на відстані 330 км. Модуль “Філи” на поверхні планети поки на зв‘язок не виходить. Останній сигнал від зонда надійшов на Землю 9 липня, після чого він замовкнув.
Комету 67P Чурюмова—Герасименко відкрили професор Київського університету Клим Чурюмов і науковий співробітник Інституту астрофізики Академії наук Таджикистану Світлана Герасименко 1969 року. Ярослав ЯЦКІВ, директор Головної астрономічної обсерваторії НАН України казав: «Весь світ віддає шану київським астрономам, які відкрили цю комету». Апарат “Розетта” був запущений в космос в березні 2004 року для дослідження цієї комети. До пункту призначення апарат прибув в 2014 році і наразі знаходиться на орбіті навколо комети.
Завдяки цій унікальній науковій місії вчені розраховують отримати докладні дані щодо фізичної і хімічної структури комети, що дозволять значно розширити знання людства про народження Всесвіту.
Про вченого зі світовим ім’ям Клима Чурюмова та місію «Розетти» читайте в статті "Астроном Київської Русі".
PERIHELION 2015 Comet #67P MADE IT! I'm at #Perihelion2015 - RIGHT THIS MINUTE! PLS RT - & GET READY TO PARTY! pic.twitter.com/Mz6QzhSwMg
— Comet 67P (@IamComet67P) August 13, 2015