Перейти до основного вмісту

Кияни виступили на захист Сирецького гаю

30 травня, 15:17
Фото з архіву "Дня"

У заповідному Сирецькому Гаю у Києві, який є об’єктом природно-заповідного фонду, планують побудувати мотузковий атракціон з трасою завдовжки один кілометр. Загальна кількість ділянки виділеної для парку складає 2 гектари. Про це повідомив Ігор Мельник, киянин, мешканець Подільського району, представник ініціативи "Зребежемо Сирецький гай".

Будівельні роботи проводить ТОВ «Молодий ліс» . Інвестором цього будівництва, як нам стало відомо, є громадянин Естонії, Айвар Ноорметс, бізнесмен компанії "Сейклар (Seiklar)".

За інформацією Мельника, договір про створення мотузкового атракціону датується 8 січня 2014 року. Мельник каже, що після цього у парку розпочались роботи щодо вибурки лісу. За його словами, в першу чергу постраждали дерева старші за сто років, з діаметром стовбурів до більше метра і більше та висотою шість метрів. Тоді місцевим казали, що це відбувається для того, аби посадити нові молоді дерева і таким чином оздоровити гай. Куди були вивезені дерева - невідомо. На місцях залишились лише невеликі гілки, які взимку спалили. Зараз пні, що залишились від дерев, починають гнити. Окрім того, починають падати дерева.

"Ми підозрюємо, що під час вирубки лісу тут могли щось розприскати, що пошкодило екологічну ситуацію. Раніше, за всі роки, які я тут живу, такого не було, щоб дерева самі падали", - коментує Мельник, додаючи що це також шкодить тваринам, які живуть у лісі.

За його словами, місцеві кияни звернулись за поясненнями до Адміністрації президента, Кабінету міністрів, ГПУ, Подільської прокуратури, за допомогою до народного депутата по мажоритарному округу Олександра Чорноволенка, а також у Посольство Естонії, адже новий інвестор є громадянином саме цієї країни.

"Ми підозрюємо, що компанія, яка займається інвестиціями, навіть не підозрює про статус гаю, що це територія заповідного фонду", - каже Мельник. За його словами, реакція на рівні держави адекватна та швидка, а от на рівні району все затягується. Поки що вони не отримали відповіді не від кого.

Разом із тим, зазначимо, що за планом, парк має відкритися 1 серпня поточного року, роботи мають тривати з 20 травня до 20 липня.

"Ми домагаємось зупинити всі роботи та дати об'єктивну оцінку ситуації", - каже Ігор. За його словами, побудувати парк для дітей - це хороша ініціатива, однак завжди потрібно знати міру.

"Урочище Сирецький гай є об’єктом природно-заповідного фонду, тому бідь-які з дій, які наразі там відбуваються – є порушенням статті 252 Кримінального кодексу України. – коментує ситуацію заступник голови Національного екологічного центру України Олексій Василюк. – Підтримуючи активістів, ми звернулись до МВС, Генпрокуратури та Державної екологічної інспекції з проханням зупинити порушення та відкрити кримінальне провадження".

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати