Маас заявив, що на білоруський бізнес чекає посилення санкцій

Німеччина виступає за посилення секторальних санкцій проти білоруського бізнесу, зокрема його калійної промисловості.
Про це заявив в.о. міністра закордонних справ ФРН Маас у четвер під час обговорення в Бундестазі ситуації з мігрантами на білорусько-польському кордоні, передає Укрінформ.
Відносно Олександра Лукашенка «ЄС посилить і поширить свої санкції», - заявив Маас. Про це йтиметься наступного понеділка на зустрічі голів зовнішньополітичних відомств ЄС у Брюсселі.
«Час заплатити ціну... Всі персони та підприємства, які причетні до навмисної контрабанди, будуть піддані подальшим санкціям, до того ж, по всьому світу», - додав міністр.
За його словами, є й «інші можливості», зокрема, в галузі розширення секторальних штрафних заходів. Маас переконаний, і цю думку, за його словами, поділяють колеги в ЄС, у «необхідності піддати санкціям калійну галузь білоруського бізнесу». Це є тим більш нагальним, адже занадто багато загальних економічних санкцій ведуть, як кажуть, до посилення залежності Мінська від Москви.
Можновладець у Мінську, говорить Маас, заохочує мігрантів прибувати до Білорусі фальшивими обіцянками з тим, аби створити проблеми для Євросоюзу та окремим його членам, він при цьому «безсоромно грається з людськими долями, …які стають жертвами цієї цинічної владної гри». Міністр підкреслив, що відповідальним за страждання людей, які блоковані без одягу та їжі просто неба на білорусько-польському кордоні, стоїть режим Лукашенка та його помічники в Мінську, але й інші гравці, що мають бути свідомі цього.
«Ніхто не може безкарно брати участь у цих контрабандних схемах. Це є посланням країнам походження, транзиту, а також авіакомпаніям, які доставляють мігрантів у Білорусь. Їм має бути зрозуміло, що ЄС буде не готовий надалі толерувати це», - продовжив Маас.
Він сказав, що уряди всіх відповідних країн уже поінформовані про можливі наслідки. Результатом наразі стало те, що польоти до Мінська вже припинили Ірак і Йорданія. Що стосується компаній, то накласти на них санкції ЄС, з правової точки зору, непросто, адже вони формально не роблять нічого незаконного, визнав німецький політик. Але перевізники можуть постати перед тим, що окремі держави-члени можуть заборонити їм польоти до себе, зауважив глава МЗС.
Він також зазначив, що безвідносно до «інших політичних дискусій, які ведуться у ЄС», проблема наразі не в Польщі, а в Лукашенкові. Дипломат запевнив сусідню Польщу в повній солідарності. Водночас наголосив на нагальній необхідності гуманітарного забезпечення людей на кордоні, надання доступу для міжнародних гуманітарних організацій і волонтерів. Маас також повторив заклик Берліна до європейської солідарності у питанні надання притулку.
Під час обговорення на гостьовій трибуні Бундестагу перебувала одна з лідерів білоруської опозиції Світлана Тихановська.
Міграційна криза на білорусько-польському кордоні триває із серпня. 8 листопада велика група мігрантів зробила спробу силового перетину кордону з Польщею. ЄС покладає відповідальність за штучну кризу на режим у Мінську.
Ситуація загострилася 8 листопада, коли велика група мігрантів зробила спробу силового перетину кордону з Польщею.
ЄС застосує п'ятий пакет санкцій проти Білорусі через ситуацію на кордонах.
11 листопада Олександр Лукашенко заявив про можливе перекриття газопроводу Ямал-Європа у разі розширення санкцій з боку Євросоюзу.
Крім того, Лукашенко повідомив, що на його прохання російська влада підключила до чергування на кордоні Білорусі з ЄС та Україною стратегічну авіацію, здатну нести ядерну зброю.