Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

На лікування волонтера Андрія Романчака терміново потрібні кошти

19 травня, 16:13

Днями українці знову здригнулися від новин із зони АТО: біля Попасної внаслідок підриву фугасу загинули двоє військових та двоє волонтерів зі Львівщини. Ще один волонтер, Андрій Романчак, вижив, але отримав важкі травми. Зараз він доставлений у Краматорськ, де його оперують. Про це повідомила прес-служба Луганської обласної військово-цивільної адміністрації. За їхніми даними фугас, імовірно, вночі заклала диверсійно-розвідувальна група бойовиків.

36-річний волонтер Андрій Романчак з позивним «Крук» поїхав з групою, аби розвідати ситуацію. Про це розповідає його колега волонтер та сотник Галицької сотні Народної самооборони Львівщини Орест Кулиняк, яких разом з Андрієм привезли гуманітарну допомогу 36-му блокпосту Національної Гвардії. «В 10:59 він вперше мені зателефонував, але був дуже поганий зв'язок. Я йому передзвонював й кричав в телефон, щоб він написав повідомлення. Тоді прийшло «Нас підірвало», - розповідає сотник. Після цього на місце трагедії вирушили медики та нацгвардійці.

За словами Ореста Кулиняка, «Крук» сидів біля водія, а коли машина налетіла на фугас, то кузов перекрутився в повітрі й впав на бік, дах відірвало. «Андрія затиснуло в машині, однак він зміг дивом вибратися й дійти до людей, які вже викликали швидку допомогу. Пізніше туди дісталися сапери. Один фугас вони пролетіли нормально, а в другий потрапили. Не знати, чи він був радіокерованим, адже вони вже поверталися назад. Тобто цією дорогою вже їхали й все було нормально. Можливо, їм підготували такий «сюрприз». Коли їздили в день перед трагедією, теж все було в порядку», - говорить самооборонівець-волонтер. Сотник говорить, що львівський волонтер вже прийшов до свідомості й жартує з друзями.

Андрій Романчак - львівський активіст ГО «Варта 1». По закінченні подій на Майдані Андрій одразу перейнявся ситуацією на сході. «Після першої волонтерської поїздки на схід у липні 2014 року ця справа для нього стала правилом», - розповідає засновник ГО «Варта 1» Ігор Зінкевич. Він, отримавши підтвердження стосовно трагедії, одразу вирушив у Краматорськ до «Крука».

«В нього була гематома на селезінці й обпалені кінцівки, – говорить Ігор Зінкевич. - За словами лікаря, зараз його стан середньо тяжкий, тому що така річ, як обпалені кінцівки, дуже не стабільна. Скоро він буде перенаправлений до Києва».

Нагадаймо, що разом з Андрієм Романчаком в машині їхало ще чотири пасажири, з яких, на жаль, ніхто не вижив. Це 44-річний полковник та 19-річний рядовий (водій автомобіля) Нацгвардії, а також волонтери 45-річний В. Бондар та Г. Євдокименко.

Рідні та друзі одразу почали збирати кошти на лікування Андрія. Для тих, хто може долучитись - картка Приватбанку: 5168 7423 4160 9968 , Романчак Дмитро Олександрович.

Дмитро ПАЛЬЧИКОВ, Львів

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати