Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

На Вінниччині розпочався фестиваль документального кіно

03 грудня, 11:58

Міжнародний мандрівний фестиваль Docudays UA мандрує Вінниччиною вже дев’ятий сезон поспіль, щоразу розширюючи свою географію. Цього року з 1 по 20 грудня можливість переглянути кращі зразки документалістики матимуть жителі Вінниці, Хмільника, Літина, Бару, Немирова, Липовця, Жмеринки. Вперше фестиваль завітає до Козятина та Погребища. У районних центрах кінопокази відбуватимуться у бібліотеках, будинках культури та просто в сільських хатах. А в обласному центрі денні сеанси можна буде відвідати в обласній бібліотеці імені Тимірязєва, а вечірні – у книгарні «Є». Після перегляду кожної стрічки громадські активісти проводитимуть обговорення кінокартини. Також планують організувати кілька тренінгів для молоді.

«Права людини – це така галузь, яка завжди потребує просвіти. Саме тому ми виступили з ініціативою і запросили до Вінниці Docudays UA, бо хотіли дивитися інше кіно, ніж в телевізорі, хотіли вчитися. Вінниця долучилися до кінопоказів у 2008 році і перший кіноклуб ми облаштували у приватній квартирі, – розповідає організатор фестивалю у Вінницькій області, голова громадської організації «Подільський  центр соціальних технологій» Оксана Яцук. – Цьому році ми приймаємо Docudays UA вже дев’ятий раз і щасливі з того, що географія фестивалю розширюється. Тема цьогорічного фестивалю – «Крізь ілюзії», адже сьогодні країни й народи прощаються з багатьма своїми ілюзіями. Руйнується ілюзія про стабільність того світовлаштування, про яке разом домовилися сильні демократичні країни. Розвіялася ілюзія всього світу про слабкість України й нездатність українців до самоорганізації… Особливість вінницьких кінопоказів в тому, що після перегляду ми тривало обговорюємо побачене. І я, навіть, не знаю, що цікавіше сам фільм, чи процес його обговорення. Перегляд таких документальних фільмів допомагає людям розвиватися, мати інший погляд на події, які відбуваються у світі, країні чи громаді. Не мислити штамами, а шукати свою думку».

У Вінниці фестиваль стартував з вітчизняної кінострічки про життя вівчарів українських Карпат і долю традиційного ремесла на фоні сучасних змін «Жива ватра». Попереду на глядачів чекає насичена програма з фільмів, які порушують питання спільні як для України, так і всього світу. Це, зокрема, фільми про несприйняття іншості («Звіть мене Маріанною» Кароліни Белявської), жіночий активізм за авторитарних режимів («Жіноча «Солідарність» Марти Дзідо й Пьотра Шлівовського). «Полоскотати» емоції обіцяє цикл фільмів «Енциклопедія Майдану» – це історії про спалах громадянської активності в Україні. Цікавим є той момент, що більшість з презентованих фільмів відзняті молодими українськими режисерами, причому як професійними, так і аматорам. Через це кожен глядач має можливість знайти фільм для себе – чи про політичні перипетії, чи про внутрішній світ людини.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця

Фото зі сторінки фестивалю у «Фейсбук»

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати