На Вінниччині розпочався міжнародний мистецький пленер «Кращий художник»

30 художників з чотирьох країн світу – Китаю, Франції, Білорусі та України – зібралися у Вінниці, щоб відтворити на своїх полотнах «золоту провінцію» – Поділля. Відкривали V ювілейний Міжнародний мистецький пленер «Кращий художник / The best artist – 2021» в урочистій атмосфері на площі Тараса Шевченка. За словами головного організатора проекту, народного художника України Володимира Козюка, цього року на конкурс надійшло понад 500 заявок від митців з 7 країн світу, до фіналу потрапили 33, а до Вінниці дісталися 30, що досить символічно, адже цьогорічний пленер присвячений 30-річниці Незалежності України.
«Упродовж пленеру художники працюватимуть на різних локаціях. Невеликими групами вони роз’їдуться по містах, містечках і селах Вінниччини для того, щоб відтворити на своїх полотнах якомога більше історичних пам’яток, визначних об’єктів та подільських краєвидів. Мистецький десант висадиться у Тульчині, Хмільнику, Ольгополі, Бершаді, Шаргороді, Тиврові, Жмеринці та Браїлові. Один день програми художники проведуть у Житомирі. Крім того, під час пленеру відбудуться творчі майстерні, виставки, зокрема свої персональні здобутки презентують одеська художниця Катерина Білетіна, харківський митець Валерій Шматько та відомий український скульптор Влад Волосенко», – повідомив Володимир Козюк.
Як писав «День», головною особливістю цьогорічного пленеру стане унікальний проєкт: з нагоди 30- річчя Незалежності України найкращі з кращих художників Україні відтворять на своїх полотнах портрети видатних вінничан. Їх кандидатури вже запропонували громади Вінниччини, громадські організації, творчі спілки та установи. Це люди з різних сфер життя, котрі заслужили повагу серед вінничан і сформували позитивне відношення до людей. Фінальним акордом проєкту стане живописна виставка, яка буде презентована у кращих виставкових залах міста Вінниці та області.
Варто нагадати, що торік Міжнародний мистецький пленер «Кращий художник/The best artist – 2020» зібрав у Вінниці 32 художника з різних куточків України, а також іноземних держав. 16 учасників через карантинні обмеження не змогли відвідати пленер, а тому працювали в онлайн у своїх майстернях. Серед них художники з Киргизстану, Узбекистану, Палестини, Іраку, Йорданії, Білорусі, Словенії, Грузії, Кореї, Польщі та Болгарії. У рамках минулорічного пленеру був даний старт загальноукраїнського проєкту «Велике мистецтво – Велике будівництво» від Міністерства культури України. Об’єктами мистецької інтерпретації учасників стали не лише міські пейзажі та визначні історичні місця, але й пам’ятки культурної спадщини. Зокрема, палац Потоцьких у Тульчині, музей фон Мекк у Браїлові, палац Грохольських-Можайського та палац Комарів у Мурованих Курилівцях.
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина, «День», фото авторки