Перейти до основного вмісту

На Вінниччині сільську молодь спонукатимуть започаткувати власний бізнес

09 грудня, 21:05
Фото з відкритих джерел

Для молодих вінничанам, які мешкають у сільський місцевості і прагнуть займатися підприємницької діяльність, відкриють Клуб молодих підприємців. Його поява передбачена проектом JOURNEY, який пройшов конкурсний відбір та став переможцем грантової Програми Європейського Союзу. За словами координатора проекту, керівника секретаріату Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування Віктора Вікалюка, йдеться про навчання молодих людей з Вінниччини основам бізнесу, в тому числі – у країнах Західної Європи. Націлений він на зниження рівня безробіття та сприяння розвитку підприємницького потенціалу сільської молоді в країнах Східного партнерства, зокрема і України.

«Проживаючи в селах, молоді люди мають набагато менше можливостей для самореалізації та зайнятості, тому метою проекту є надання методів та інструментів для підвищення рівня знань молоді та перейняття досвіду з країн Європейського Союзу, – каже Віктор Вікалюк. – Важливими інноваційними та практичними підходами до перейняття досвіду у сфері молодіжного підприємництва стануть тренінги для менторів та молодіжні обміни для підприємців-початківців, які поїдуть до Італії та Польщі».

Відбір учасників здійснюватиметься на конкурсній основі. Головні критерії: 18–30 років, проживання у сільській місцевості, знання англійської мови та бажання займатися власною справою. Кожен охочий взяти участь у проекті пройде онлайн-тренінг та презентує власну бізнес-ідею, за результатами найкращі учасники будуть відібрані до участі в проекті. Після навчання вони започаткують Клуб молодих підприємців, який співпрацюватиме з владою та менторами, й допоможе збільшити кількість залучених учасників із сільських територій до підприємницької діяльності.

Загальний бюджет проекту складає 164 252 євро. Вінничани реалізуватимуть його спільно з Польщею, Італією, Азейбарджаном та Грузією. Одним з елементів реалізації проекту стане створення навчальної веб-платформи на чотирьох (українська, грузинська, азербайджанська, англійська) мовах, яка стане майданчиком для навчання та комунікації між учасниками проекту та менторами. Триватиме проект два роки. Стартова конференція відбудеться наприкінці грудня поточного року.

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниччина

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати