Не маємо право звести нашу історію нанівець, - Клімкін про ситуацію навколо Будинку профспілок
![](/sites/default/files/news/22112018/46516363_2342535305817105_422598732949749760_n-620x420.jpg)
Українці сьогодні не мають права звести свою історію та гідність до нарізки фотографій, перейменувань вулиць та таким чином вважати, що виконали свій громадянський обов’язок.
Про це написав на своїй сторінці у Facebook міністр закордонних справ України Павло Клімкін, коментуючи затримання активістів, які протестували проти відкриття закладу швидкого харчування в Будинку профспілок на Майдані в річницю початку Революції Гідності.
"Добре розумію емоції цих активістів, тому що виникає резонне питання: чому частину вулиці Інститутської перекрито та названо на честь Героїв Небесної Сотні, а Будинок профспілок при цьому до романтичної легенди Майдану чомусь не потрапляє?" — написав міністр.
Він заявив, що був та лишається прихильником громадянських протестів в межах правового поля. Клімкін нагадав, що Україна претендує на звання правової європейської держави, і саме це було однією з ключових ідей Майдану.
"Сьогодні ми не маємо права звести нашу історію та нашу гідність до нарізки фотографій, перейменувань вулиць, псевдо-душевних постів з нагоди важливих дат, зітхань при словах „Революція Гідності“ та таким чином вважати, що ми начебто виконали свій громадянський обов’язок", — написав Клімкін.
Водночас, за його словами, те, що відбулось, свідчить, що багато хто в Україні сприймає події п’ятирічної давнини саме так.
"І коли сьогодні читаєш різкі пости "про відкриття ресторану зі смаженою курятиною в спаленому штабі революції", то мимоволі постає питання: а чи насправді Майдан змінив нашу колективну свідомість, чи просто лишився в нашій формальній пам’яті?", — додав дипломат.