Перейти до основного вмісту

Розслідування щодо замовників вбивства Гонгадзе проводиться по-новому, – ГПУ

19 грудня, 20:18

Розслідування щодо замовників вбивства журналіста Георгія Гонгадзе проводиться в нових умовах та нещодавно внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, повідомив перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін.

"Справа Гонгадзе... вона увійшла до Єдиного реєстру, і була внесена слідчими буквально нещодавно. І з цього моменту ми почали розслідувати в нових умовах і за новою процедурою", - сказав він у середу під час прямої телефонної лінії в газеті "Комсомольська правда в Україні ".

Р.Кузьмін запевнив: "Все, що ми робимо, спрямоване на збір доказів вини замовників".

Він додав: "Моє завдання - зібрати достатньо доказів... а далі - хай суд вирішує".

Журналіст Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. У 2009 році в Київській області знайдено останки черепа, які за заявою Генпрокуратури, належать Г.Гонгадзе. Однак тіло досі не поховане, оскільки мама журналіста Леся Гонгадзе відмовляється визнавати, що знайдені останки належать її синові.

У листопаді 2000 року лідер Соцпартії Олександр Мороз оприлюднив у парламенті аудіозаписи, які, за його словами, підтверджували причетність колишнього президента Л.Кучми до зникнення Г.Гонгадзе. Ці записи нібито зробив М.Мельниченко.

У 2008 році троє колишніх міліціонерів - полковники Валерій Костенко і Микола Протасов, майор Олександр Попович - були визнані винними у скоєнні вбивства журналіста і засуджені судом до 12 (Костенко і Попович) і 13 років (Н.Протасов) позбавлення волі.

Екс-начальник департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексій Пукач тривалий час перебував у розшуку у зв'язку з причетністю до вбивства журналіста, а в липні 2009 року був затриманий в Житомирській області, і з того часу перебуває під вартою. Слідство встановило, що О.Пукач скоїв вбивство журналіста за вказівкою на той час міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка, який був знайдений мертвим 4 березня 2005 в своєму будинку під Києвом з двома вогнепальними пораненнями в голову. Напередодні екс-міністр був викликаний на допит у справі про вбивство Г.Гонгадзе. У 2005 році Генпрокуратура визнала загибель Ю.Кравченка самогубством і винесла постанову про закриття кримінальної справи.

У березні 2011 року було порушено кримінальну справу стосовно другого президента України Леоніда Кучми, який звинувачувався в перевищенні влади і службових повноважень, що призвели згодом до вбивства Г.Гонгадзе (ч.3 ст.166 Кримінального кодексу в редакції 1960 р.).

3 грудня 2011 Печерський районний суд Києва визнав незаконним порушення кримінальної справи щодо Л.Кучми і скасував відповідну постанову Генпрокуратури. Записи екс-співробітника управління Держохорони майора Миколи Мельниченка суд не визнав доказом у справі про вбивство Г.Гонгадзе. Апеляційний суд Києва, а потім Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ визнали законним закриття кримінальної справи стосовно Л.Кучми.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати