Шендерович: Путін - спадкоємець гекачепістів
Сьогодні річниця серпневого путчу. 22 роки тому в ніч з 18 на 19 серпня представники вищого керівництва СРСР, які були незгодні з політикою реформ президента Михайла Горбачова і проектом нового Союзного договору, створили Державний комітет з надзвичайного стану – ГКЧП. У Росії про серпневий путч сьогодні згадують значно менше, ніж під час правління Бориса Єльцина, зазначає Радіо Свобода.
На думку письменника Віктора Шендеровича, це пов'язано з тим, що сьогоднішнє російське керівництво, по суті, є спадкоємцями ГКЧП.
Він зазначає, що саме три серпневі дні 22 роки тому стали наочною ілюстрацією поняття народовладдя.
«Нічого дивно, що президент Росії, який називав розпад Радянського Союзу найголовнішою геополітичної трагедією ХХ століття, не схильний згадувати про славні серпневі дні і про те, як народ привів свою країну, хоча б ненадовго, до свободи. І взагалі, я думаю, йому не хочеться згадувати, що народ сам вирішує свою долю. Йому неприємно згадувати 300 тисяч москвичів, що вийшли до Білого дому, що іноді щось відбувається і раптом населення, яким так легко і радісно керувати за допомогою телебачення, виходить на вулиці і змінює долю країни. Формально Путін є президентом вільної демократичної Росії, але, по суті, звичайно, він спадкоємець гекачепістів», – зазначає Віктор Шендерович.