Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Каннах покажуть фільм про Євромайдан українського документаліста Сергія Лозниці

17 квітня, 15:51

На 67-му Каннському кінофестивалі в рамках програми "Спеціальний показ" буде представлено документальну стрічку "Майдан" українського режисера-документаліста Сергія Лозниці. Про це повідомив програмний директор Каннського фестивалю Тьєррі Фремо.

Фільм був знятий Лозницею у лютому-березні 2014 року на київському Майдані Незалежності. За його словами головним героєм фільму є народ.

"Я поїхав відразу ж після зіткнень в грудні, у мене не було жодного фінансування, я просто взяв камеру, звукорежисера, ми поїхали знімати все, що там відбувається. Я поїхав знімати цей феномен. Я був там до католицького Різдва і потрапив в романтичний період Майдану. Очікували атаки, було тривожно, потім стало зрозуміло, що атаки не буде, і Майдан жив ​​своїм карнавальної життям. Це держава в державі, два квадратних кілометри з населенням від 15-20 тисяч до мільйона осіб. У ніч, коли очікували штурм, там було сто тисяч. Як потрібно дістати свій народ, щоб сто тисяч жителів, громадян країни, які вдень працювали, прийшли стояти вночі, протестувати і заявляти, що вони не бояться цієї влади!", - коментував Лозниця зйомки фільму.

"Ця карнавальна культура. Ось що мене цікавило. Я знімав, в основному, людей, мене цікавили люди, які туди приїхали. Зараз кажуть, що там радикали, ні - це народ, це самі різні люди з усіх кінців країни, і зі сходу, і з заходу. Вражає і радує їх здатність до самоорганізації. Ось ці речі мене цікавили найбільше. Ну і ще один стовп української народної культури - це їжа", - додав він.

Додамо, Сергій Лозниця зняв три повнометражні та дев'ять короткометражних документальних фільмів, а також два повнометражні ігрові художні фільми — «Щастя моє» та «В тумані». Обидва змагалися в основному конкурсі на Каннському кінофестивалі. У 2010  році на Єреванському міжнародному кінофестивалі «Золотий абрикос» фільм режисера «Щастя моє» отримав другий приз фестивалю в номінації «найкращий ігровий фільм».

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати