Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

У Львові звучатиме скрипка Страдіварі

05 червня, 10:22
Фото сайту Валерія Соколова

Почути унікальний інструмент можна буде на закритті XXXV Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози».

Концерт відбудеться у залі ім. Станіслава Людкевича  Львівської філармонії 12 червня за участю світової слави скрипаля Валерія Соколова (Австрія – Україна), скрипальки Марії Ткачик (Україна) та Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів». За диригентським пультом – заслужений артист України, екс-львів'янин, головний диригент Національного театру опери та балету Республіки Білорусь Віктор Плоскіна.  Скрипка, на якій гратиме Валерій Соколов, 1703 року і належить до «золотого періоду» Антоніо Страдіварі.

У програмі – Концерт № 3 для скрипки та симфонічного оркестру Євгена Станковича, що стане львівською прем’єрою твору, написаного композитором 2015-го і присвяченого самому скрипалю-віртуозу. Твір є художнім відгуком на події сьогодення – Майдан і війну.

Також цього вечора звучатиме Концерт для двох скрипок одного з найвідоміших британських композиторів минулого століття Арнольда Малкольма,  присвячений видатному скрипалю Ієгуді Менухіну та його учню Альберто (Івану) Лисому. Світова прем'єра Концерту  у їхньому виконанні під орудою самого Маестро відбулася 24 червня 1962 року в рамках Музичного фестивалю м. Бат (Великобританія). Тепер, через 54 роки по прем'єрі, твір вперше прозвучить у Львові, і, як зазначають організатори «Віртуозів», на сцені поєднаються «бездоганна емоційна стриманість Валерія Соколова та шарм і витонченість Марії Ткачик».

А ще у програмі – балада «Ґражина» для симфонічного оркестру Бориса Лятошинського та Симфонічна поема «Мазепа» Ференца Ліста.

Варто додати, що Валерію Соколову – 30 років,  і він, завдяки технічній бездоганності грі, емоційній і художній зрілості у виконанні найскладніших творів скрипкового репертуару, –  один із найзатребуваніших молодих скрипалів у світі.

Народився у Харкові. Вчився у спеціалізованій музичній школі. Згодом отримав грант Фонду Володимира Співакова  на продовження навчання у лондонській школі скрипалів Ієгуді Менухіна. Далі навчався у Королівському коледжі музики, Франкфуртській вищій школі музики, Віденській консерваторії.

Коли Валерію було 18 років, про нього зняв фільм («Скрипка в душі»)  відомий французький режисер Бруно Монсенжон – автор документальних стрічок про  Святослава Ріхтера, Давида  Ойстраха та Ієгуді Менухіна.

Соколова запрошують до співпраці відомі симфонічні колективи світу. Він грав із Національним оркестром Франції, Лондонським оркестром «Філармонія», Стокгольмським філармонійним оркестром, симфонічними  оркестрами Роттердама, Клівленда, Токіо, Зальцбурга, Цюріха , Ганновера  та багатьма іншими колективами.

Був автором ідеї і художнім керівником Міжнародного фестивалю камерної музики «Музичні вечори» у Харкові 2010 і 2011 рр.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати