У Вінниці відкрили алею диво-писанок

На території Вінницького госпіталю ветеранів війни встановили 20-ть писанок за біблійськими мотивами. Кожна заввишки півтора метри та вагою понад півтонни. Створили гігантські писанки працівники закладу. Зварювальник виготовив каркаси, підсобні майстри сформували яйця, заливши всередину бетон, каміння і щебінь у відповідних пропорції. Після того, як всі вироби були відшліфовані, запросили для розпису місцевого художника Вадима Мельника. На кожній писанці художник намалював образи і біблійні сцени на основі візантійського класичного іконопису. Завершували роботи вихованці мистецької студії «Барви України». Кожне зображення вони прикрасили подільським візерунком.
Головний лікар закладу Валерій Бабійчук, якому належить ідея облаштувати алею писанок, каже, що на встановлення гігантських писанок з бюджету не витрачено ані копійки. Усі необхідні матеріали – щебінь, пісок, цемент і арматуру – госпіталю надали благодійники.
«Майже всі роботи ми проводили власними силами. Хотіли створити алею писанок, яка символізує початок нового життя, дає початок для нових мрій і надій. У нашому госпіталі лікуються і ветерани ІІ Світової війни, і воїни-афганці, і нинішні учасники АТО. Є багато покалічених – фізично, і психологічно, які потребують лікування душі та тіла, – розповідає Валерій Бабійчук. – Маю надію, що для наших пацієнтів, писанки станут не просто черговим арт-об’єктом на території закладу. Оскільки алея розташована вздовж дороги до церкви, сподіваюся, писанки надихатимуть їх на життєві роздуми, даруватимуть впевненість і нові надії. Або просто стануть нагадуванням, що треба жити і творити добро».
На відкриття алеї писанок завітали перші особи області, представники медичної спільноти міста, поціновувачі мистецтва.
Освятив писанки митрополит Вінницький та Барський Симеон.
Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця