Перейти до основного вмісту

Українці сьогодні обирають президента

31 березня, 09:05
Фото Reuters

У неділю, 31 березня 2019 року, о 08:00 відкрлися виборчі дільниці для голосування на чергових виборах глави держави. Волевиявлення громадян триватиме до 20:00 

Як стверджує ст. 2 чинного закону "Про вибори президента", право голосу на них мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося  18 років. Аби проголосувати, при собі слід мати паспорт.

Вибори президента є рівними, тобто громадяни України беруть участь у виборах на рівних засадах (ч. 1 ст. 3), голоси усіх без виключення громадян є рівнозначними.

При цьому кожен виборець має один голос, а право голосу може бути використане ним тільки на одній виборчій дільниці, де він включений до списку виборців (ч. 2 ст. 3).

Водночас вибори є добровільними та вільними. 

Ніхто не може бути примушений до участі чи неучасті у виборах.

Застосування насильства, погроз, обману, підкупу чи будь-яких інших дій, що перешкоджають вільному формуванню та вільному виявленню волі виборця, забороняється.

На цих виборах була зареєстрована рекордна кількість кандидатів – 44. Після відмови окремих кандидатів балотуватись їхня кількість зменшилась до 39.

Голосування відбудеться у 199 виборчих округах на території України (окрім тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, Автономної республіки Крим та міста Севастополя) та єдиному закордонному виборчому окрузі. Орієнтовна кількість виборців, які голосуватимуть у 199 виборчих округах, складає 29,9 млн, інформує громадянська мережа ОПОРА.

Орієнтовна кількість дільниць у 199 округах складає 29 тис. 888, ще 101 дільниця знаходиться у закордонному виборчому окрузі. 

Для спостереження за виборами зареєстровано 2 344 міжнародних офіційних спостерігачі від 19 міжнародних організацій та 17 іноземних держав.

За виборами президента спостерігатимуть 89 622 спостерігачі від громадських організацій, спостерігачі від кандидатів у президенти та від 9 політичних партій.

До 5 квітня включно окружні територіальні комісії мають встановити результати голосування в межах територіальних виборчих округів, до 10 квітня включно ЦВК має встановити результати виборів і скласти відповідний протокол.

Якщо жоден із кандидатів не набере понад 50% голосів, ЦВК має звернутися до Верховної Ради з поданням про призначення повторних виборів президента України, що відбудуться 21 квітня.

Національний екзит-пол проведе консорціум “Національний екзит-пол – 2019”, до якого входять Фонд “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва, Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Український центр економічних і політичних досліджень ім. Разумкова.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати